Genel HaberlerManşet

Eda ve Ebrar’dan EBA’ya destek

Coronovirüs sebebiyle okulların tatil olmasının ardında Milli Eğitim Bakanlığı’nın  uzaktan eğitim yolu ile öğrencilerin derslerden uzaklaşmaması için devreye soktuğu Eğitim Bilgi Ağı (EBA) 23 Mart 2020 Pazartesi günü başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin kendilerini hedeflerine götüren kişiselleştirilmiş yol haritasıyla çalışmasına ve onlara uzaktan eğitim sürecinde öğrenme yolculuklarını sürdürmelerine olanak sağlayan EBA’da ilk ders, ilk ders, Milli Eğitim Bakanı ve öğretmen Ziya Selçuk tarafından 23 Mart 2020 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayacak.

EBA TV’nin tanıtımında Milli Voleybolcular Eda Erdem Dündar ile Ebrar Karakurt da Milli Eğitim Bakanlığı’na yardımcı oldular.
Filenin Sultanlarının kaptanı Eda Erdem Dündar, ‘Sevgili Öğrenciler, Biz büyük bir aileyiz.Eğitim, Bilişim Ağı EBA’yla dersler artık çok yakınınızda. Evimizden eğitime devam ediyoruz. İyi dersler’ diye seslenirken,  Ebrar Karakurt ise ‘Evden EBA’ya, EDA’dan Dünya’ya… Haydi çocuklar zil çaldı, başlıyoruz…’ diyerek EBA TV’nin tanıtımına destek verdiler.

Yayın akışlarına eba.gov.tr ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabiliyor. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecektir.

UZAKTAN EĞİTİM İÇİN UYDU FREKANS VE YAYIN PLATFORMLARI BİLGİLERİ

Biz de Voleybol Aktüel olarak, öğrenci kardeşlerimize okuldan uzakta bulundukları süre içinde derslerinden uzakta kalmamalarını, büyüklere de özellikle evdeki internet ağını meşgul etmeden sanal ortamı öğrenci kardeşlerimize bırakmalarını rica ediyoruz.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu