Efeler, Avrupa Şampiyonası’na averajla lider gitmeye hak kazandı

0
95

Kuzey Makedonya: 3 – Türkiye: 1
Salon: Boris Trajkovski
Hakemler: Ivaylo IVANOV (Bulgaristan), Alexandros AVRAMIDIS (Yunanistan)
Setler: 25-19, 21-25, 25-23, 25-18
Süreler: 26′, 26′, 28′, 25′

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

KUZEY MAKEDONYA: Andonov, N.Gjorgiev, Ljaftov, Nikolov, G.Gjorgiev, Milev, Nikolovski (L) (Angelovski)
TÜRKİYE
: Burutay, Vahit Emre, Adis, Yiğit, Oğuzhan, Arslan, Burak (L) (Metin, Faik Samed, Efe, Volkan, Burak Güngör, Arda)

Kuzey Makedonya’da düzenlenen 2021 CEV Avrupa Şampiyonası Elemeleri tamamlandı. A Milli Erkek Takımımız, ikinci son maçında ev sahibi Kuzey Makedonya ile karşılaştı.
Millilerimiz, lider olarak 2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’na gitmesi için 1 setin yettiği karşılaşmada amacına ikinci sette ulaştı.

İşte A Erkek Milli Takımımızı Avrupa Şampiyonası Finallerine götüren setin son sayısı:

Karşılaşmadan 25-19, 21-25, 25-23 ve 25-18’lik setlerle 3-1 galip ayrılan Kuzey Makedonya olsa da Millilerimiz 4 maçta 3 galibiyet, 6 puan ve averajla gruptan lider çıkmayı başardı.

Bu sonuçla A Erkek Milli Takımımız grup lideri olarak Avrupa Şampiyonası’na giderken, Kuzey Makedonya ise en iyi ikinciler sıralamasında önemli bir avantajın sahibi oldu.

15 Ağustos-30 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenecek CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası’na Polonya, Estonya, Çekya ve Finlandiya ev sahipliği yapacak.

C Grubu – Kuzey Makedonya
O G M P
TÜRKİYE
4 3 1 9
KUZEY MAKEDONYA
4 3 1 9
BOSNA HERSEK
4 0 4 0
DANİMARKA (KATILMADI)
0 0 0 0
Best Scorer
24(5)
Points (Break Point)
GJORGIEV Nikola
NORTH MACEDONIA
2 LJAFTOV
NORTH MACEDONIA
23(14)
3 SUBASI
TURKEY
17(5)
4 LAGUMDZIJA
TURKEY
14(4)
5 GÜLMEZOĞLU
TURKEY
11(4)

 

 

 

Best Spiker
23
Winning Spike
GJORGIEV Nikola
NORTH MACEDONIA
2 LJAFTOV
NORTH MACEDONIA
19
3 SUBASI
TURKEY
14
4 LAGUMDZIJA
TURKEY
11
5 GÜLMEZOĞLU
TURKEY
10

 

 

 

Best Server
1
Ace
ANDONOV Ivan
NORTH MACEDONIA
2 LJAFTOV
NORTH MACEDONIA
1
3 KARASU
TURKEY
1
4 LAGUMDZIJA
TURKEY
1
5 SUBASI
TURKEY
1

 

 

 

Best Receiver
50%
Perfect Reception
DÖNE Volkan
TURKEY
2 LJAFTOV
NORTH MACEDONIA
31%
3 ANGELOVSKI
NORTH MACEDONIA
27%
4 GÜLMEZOĞLU
TURKEY
20%
5 MILEV
NORTH MACEDONIA
18%

 

 

 

Best Blocker
3
Winning Block
LJAFTOV Aleksandar
NORTH MACEDONIA
2 SUBASI
TURKEY
2
3 LAGUMDZIJA
TURKEY
2
4 ANDONOV
NORTH MACEDONIA
2
5 GJORGIEV
NORTH MACEDONIA
1

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here