Efeler’den Final’e müthiş geri dönüş

0
117

Estonya: 2 – Türkiye: 3
Salon: SC Lange Munte
Hakemler: Christian Peter WOLF (İsviçre), Stefan BERNSTRÖM (İsveç)
Setler: 25-20, 25-13, 22-25, 23-25, 13-15
Süreler: 28′, 25′, 31′, 35′, 20′

Maçın istatistikleri için tıklayınız.

ESTONYA: Viiber, Kollo, Tammemaa, Venno, Tammearu, Kreek, Maar (L) (Kaibald, Hurt, Aganits)
TÜRKİYE: Murat, Burak, Bedirhan, Adis, Yiğit, Oğuzhan, Caner (L), Beytullah (L) (Efe, Arda, Ahmet, Kaan)

CEV Avrupa Altın Ligi ’nde üst üste 3. kez adını Dörtlü Finale yazdıran son şampiyon A Milli Erkek Takımımız, Yarı Finalde Estonya ile karşılaştı.

Maça 4 sayılık seri ile başlayan Milli Takımımız, 9-9’da skorun eşitlenmesine engel olamadı. Estonya eşitliği yakaladıktan sonra sayı farkını açmaya başladı. Setin son bölümüne 20-15 önde giren Estonya, seti 25-20 kazanıp maçta 1-0 öne geçti.
İkinci sette de iyi olan Estonya seti 25-13 kazanıp maçta 2-0 öne geçti.
Maça tutunma setinde Efeler, setin başında öne geçti. 5-2. Üstünlüğünü set boyunca sürdüren Milli Takımımız, setin son bölümüne de 20-17 önde girdi, Milli Takımımız, seti 25-22 kazanıp skoru 2-1 yaptı.
3.sete iyi başlayan Estonya maçın başında önce geçti. 5-1. Efeler 7-7’de skoru eşitledi. 15-14’de öne geçen Millilerimiz, setin sonuna kadar süren müthiş çekişmeden 25-23 üstün çıkan Efeler, maçı final setine taşımayı başardı.
Final setine 4 sayılık seri ile başlayan Millilerimiz, seti 15-13 maçı da 3-2 kazanarak müthiş bir geri dönüşe imza attı.

Millilerimizin Finaldeki rakibi Ukrayna- Belçika maçının galibi olacak.

Final maçı ise 20 Haziran Pazar günü saat 21.00’den itibaren TRT SPOR Yıldız’dan naklen yayınlanacak.

Best Scorer
36(8)
Points (Break Point)
LAGUMDZIJA Adis
TURKEY
2 VENNO
ESTONIA
28(8)
3 KOLLO
ESTONIA
15(8)
4 TAMMEARU
ESTONIA
15(7)
5 KREEK
ESTONIA
12(5)

 

 

Best Spiker
31
Winning Spike
LAGUMDZIJA Adis
TURKEY
2 VENNO
ESTONIA
25
3 KOLLO
ESTONIA
12
4 TAMMEARU
ESTONIA
12
5 KREEK
ESTONIA
6

 

 

Best Server
3
Ace
KREEK Ardo
ESTONIA
2 TAMMEARU
ESTONIA
3
3 VENNO
ESTONIA
2
4 KOLLO
ESTONIA
2
5 TAMMEMAA
ESTONIA
1

 

 

Best Receiver
50%
Perfect Reception
MAAR Silver
ESTONIA
2 GÜNGÖR
TURKEY
30%
3 KOLLO
ESTONIA
20%
4 GÜLMEZOĞLU
TURKEY
19%
5 TAMMEARU
ESTONIA
19%

 

 

Best Blocker
4
Winning Block
LAGUMDZIJA Adis
TURKEY
2 GÜLMEZOĞLU
TURKEY
3
3 KREEK
ESTONIA
3
4 TAMMEMAA
ESTONIA
3
5 BÜLBÜL
TURKEY
3

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here