Veteran Voleybolu

Ege Voleybol Veteran Turnuvası Sona Erdi

Manisa, Dr. Ahmet Salih Yıldırım ve Nadir Mehmet Işık, 2017 yılında kaybedilen Ahmet Tolga Demirer anısına, üçüncü kez düzenlenen Ege Veteranlar Kupasına başarı ile ev sahipliği yaptı.
Turnuvaya 13 erkek, 11 kadın toplam 24 takım katıldı. Turnuvada maçlar 8-10 Kasım tarihleri arasında Çok Amaçlı Spor Salonu’nda, Atatürk Gençlik Merkezi’nde ve CBÜ Gençlik merkezinde oynandı.
Turnuvada maçlar kadınlarda +31, +37,erkeklerde ise +40,+45,+50,+55, + kategorilerinde yapıldı. Bu yıl yurt dışından, İran’dan Tahran takımının katılım göstermiş olması da turnuvaya uluslararası bir boyut kazandırmış oldu.
Turnuvanın final ve kupa töreninde voleybolun tanınmış Sami Akgün, Altan Arslan, Tahran delegasyon başkanı Hossain Housseni ve anı kupası düzenlenen Işık, Yıldırım ve Demirer aileler gibi pek çok ismi de hazır bulundu.
TVF Manisa Voleybol İl Temsilcisi Ahmet Dalkıran önemli bir turnuvadan Manisa olarak başarı ile çıkmaktan mutlu olduklarını ve katılım gösteren tüm takımlara teşekkür ettiklerini ifade etti. Turnuvada dereceye giren takımlara madalya, kupa takdim edilirken, MVP sporculara da Atatürk’ün Nutuk kitabı hediye edildi.

Turnuvaya yurt dışından katılan İran Tahran Voleybol Yurdu,  Altan Arslan ve Ahmet Dalkıran’a şilt ve kupa verdi. Gösterilen ilgi ve başarılı organizasyonu överek tekrar buluşmayı umut ettiklerini belirten Hossain Housseni, Türk veteran takımları İran’a beklediklerini ifade ettiler.

10 Kasım günü Atatürk’ü anma programı ve 24 takımın katıldığı açılış programı yapılması turnuvanın en güzel yanı oldu.
Turnuva katılımcısı ve destekçisi Altan Arslan:” Manisa turnuvaları hep sevilen bir turnuva olmuştur. Bunda hem TVF İl temsilcisi Sn. Ahmet Dalkıran’ın veteranları çok benimseyerek organize yapması, hem de biz veteranların vefalı davranışları önemli rol oynamakta. Geçen yıla göre turnuva katılımında yüzde 50 bir artış yaşadık. İki adet sakatlık oldu. İranlı spor dostlarının gelmesi turnuvanın önemini artırdı. Sponsor desteği oldu. Mükemmel ve renkli açılış ve kapanış programımız ile 2019 3.Ege Manisa Atatürk Veteran Şampiyonasını tamamlamış olduk. Organizasyona destek olan herkese, Sayın Ahmet Dalkıran’a ve bütün katılımcılara teşekkür ederim’ diyerek görüşlerini açıkladı.

Turnuvada dereceler şöyle oluştu:

55+ ERKEKLER
1-DİMES VETERAN, 2-MANİSA VETERAN,  Onur Kupası  İRAN TAHRAN

50 YAŞ ERKEKLER
1-İZMİR St. JOSEPH VETERAN, İZMİR 9 EYLÜL VETERAN, 3-ESKİŞEHİR VETERAN

45 YAŞ ERKEKLER
1- BÜYÜK DERE BORANKAY, 2-İRAN TAHRAN, 3- ÇENGELKÖY,

40 YAŞ ERKEKLER
1-KARŞIYAKA GAZİ,2-İZMİR GAZİ,3-MANİSA TÜRK TELEKOM

31 YAŞ+ KADINLAR
1-İZMİR DİMES, 2-İZMİR ESE, 3-İZMİR VETERAN,

37 YAŞ+ KADINLAR
1-MUĞLA CUMHURİYET, 2-MANİSA VETERAN, 3-MANİSA YILDIZ,

Not: Fotoğraflar sosyal medya hesaplarından alınmıştır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu