Genel Haberler

Eğitim ve Spor alanında önemli iş birliği

Binlerce kız çocuğuna voleybolla tanışma imkanı sağlayan, dünyada kadın voleybolunun öncülüğünü yapan kulüplerden biri olan Eczacıbaşı Spor Kulübü, Okyanus Koleji ile eğitim ve sporun bir arada olacağı iş birliğine imza attı.

Okulun Kemerburgaz Kampüsü’nde düzenlenen imza törenine; Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Lokman Demiray, Eczacıbaşı SK Yönetim Kurulu Üyesi Sacit Basmacı, Eczacıbaşı VitrA Voleybol Takımı Genel Menajeri Nalan Ural, Eczacıbaşı VitrA Takım Kaptanı Simge Şebnem Aköz, Eczacıbaşı VitrA A Takım Sporcusu Hande Baladın, Okyanus Koleji Öğrencilerinden Eczacıbaşı SK Altyapı Oyuncusu ve U17 Milli Takım Kaptanı Pelin Eroktay katıldı.

Kolej olarak kuruldukları günden beri tüm dersler kadar sportif faaliyetlere de önem verdiklerini belirten Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Demiray, “Türkiye’de açıldığı günden bu yana 26 kampüsüyle birlikte sporun her alanına destek vermeyi edinmiş bir yer Okyanus Koleji. Voleybol denildiği zaman Türkiye ve dünyada akla ilk gelen yerlerden birisi de Eczacıbaşı Spor Kulübü. Eczacıbaşı ile ortaklık yapmak, Okyanus Koleji olarak bizim için mutluluk ve onur verici bir durum. Biz sadece eğitimde dünyadaki akranlarıyla yarışan bireyler değil sportif anlamda da yarışan bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bu ikisi ayrılmaz bir bütün. Biz buna inanan, bu vizyonla çalışan bir kurumuz. Bugüne kadar program ortaklarımızla 6 dünya şampiyonluğu, 2 dünya 2’nciliği, 1 dünya 3’üncülüğü ve 34 Türkiye şampiyonluğu elde ettik. Bu desteği sonuna kadar devam ettirmeyi düşünüyoruz. Türkiye’de Eczacıbaşı gibi güzide kulüplerle yaptığımız iş birlikleriyle bu yetenekleri açığa çıkartıyoruz. Kolej dendiği zaman herkesin aklına sınav, eğitim, İngilizce dersler geliyor. Biz de kurulduğumuz günden beri her öğrencimizin bir yetenek kulübü seçmek zorunda. Bunlar matematik, fizik dersleri gibi zorunludur. Bununla beraber nice yeteneklerin olduğunu düşünüyoruz. Tespit edilmesi için de işini hakkıyla yapan partnerlerle bunun yapılacağını düşünüyoruz. Son olarak geçen sene kolejimiz, dünya tenis birincisi oldu. Bir öncesi senede milli takım olarak ISF turnuvasında tüm oyuncular Okyanus Koleji öğrencisiydi. Hem kızlarda hem erkeklerde dünya birinciliği elde edildi. Emek verildiğinde neler olduğunu gördük. Biz de desteğimize devam edeceğiz. Voleybolda dünyanın güzide bir spor kulübüyle devam edeceğimiz için artık daha güçlüyüz. Biz de onlara gereken destekte üstümüze düşeni sonuna kadar yapacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu