DünyaManşetRöportaj

Egonu Vanity Fair’e Konuştu: ”Dört yaşımda farklı olduğumu fark ettim.”

Paola Egonu 9 Şubat Perşembe akşamı yapılması planlanan Sanremo Festivali’ne katılması dolayısıyla tüm dünyanın dikkatini bu hafta ekstra çekiyor. İtalyan yıldızın röportajlarını önümüzdeki hafta sıklıkla okuyacağız gibi gözüküyor. Vanity Fair, kültür, moda ve politika hakkında Amerika Birleşik Devletleri’nde çıkan ve Avrupa ülkelerinde de yayınlanan bir dergidir.  Di Nina Verdelli’nin yaptığı röportajda VakıfBank, rekabet, ırkçılık ve hoşgörüsüzlük gibi konulara değiniliyor ve bunu kendi tarzında çok profesyonel yapıyor.

Röportajın detaylarına geçecek olursak; Aslında Egonu, sığınma günlerinden beri kendisinin ve ailesinin mağdur olduğu bir dizi olayı kınamaktadır: ”Dört yaşında farklı olduğumu fark ettim. Annem barda bir kahve ister ve soğuk servis ederler, bankada beyaz arkadaşını içeri alırlar ama onu içeri almazlar. Hırsızlıkla suçlanmamak için bir dükkanın içinde asla ellerimizi çantalarımıza sokmamamız öğretildi. Oynamayı bırakırsam tüm gerçeği söyleyebileceğim.”

Egonu İtalya’da mevcut hükümet karşıtı tarafta duruyor ve şunları söylüyor: “Aklımda bir soru uyanıyor: Neden yükseklerde halkın çıkarları için değil de kendi çıkarları için hareket eden duyarsız insanlar var? Giorgia Meloni (İtalya Başbakanı) destekçilerinin kürtajla ilgili bazı açıklamalarını okuduğumda inanamadım. Bir kadının liderliğindeki bir parti, diğer kadınları savunma cesaretini göstermiyorsa, o zaman umut yoktur.”

Egonu voleybol hakkında çok az şey söylüyor, ancak röportajın güven verici birkaç düşüncesinden birini ona ithaf ediyor: “Yorgunluk ve gerginliğin yanı sıra çok güzel duygular hissediyorum: Birçok çocuğa örnek oluyorum, bu da içimi neşeyle dolduruyor. Ve hepsinden önemlisi, bu iş aileme rahat bir hayat vermemi sağlıyor. Kardeşlerimi okutabiliyorum ve hatta onları biraz şımartabiliyorum.

Röportajın tamamı için tıklayınız

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.