Genel HaberlerManşet

Egonu’ya Irkçı Saldırı

İtalya Milli Kadın Voleybol Takımı ve VakıfBank’ın dünyaca ünlü yıldızı Paola Egonu’ya İtalya’da Sky Sport ekranlarından ırkçı bir saldırı gerçekleşti. Egonu, bir spor programında ırkçı bir konuşmanın hedefi oldu. Dünyanın en büyük oyuncularından biri olarak kabul edilen Egonu, Dünya Şampiyonası’nda İtalya’nın en büyük yıldızlarından biri olarak kabul ediliyor.

İtalyan takımının bu yıl Voleybol Uluslar Ligi’ndeki muhteşem performansını yayınlayan Sky Sport ekranlarında büyük bir skandala imza atıldı. Sky Sport’tan sunucu Cristiana Buonamano, Azzurra takımının Dünya Kupası beklentisi hakkında yorum yaparken Paola Egonu’yu “maymun” olarak nitelendirdi.

Sky Sport’tan sunucu Cristiana Buonamano, Paola Egonu için “İki maymundan bahsetmiştin ama biliyorsun ki üçüncüyü ekleyeceğim: Egonu. Bir sıfat mı arıyorsunuz, farklı, orijinal. Nasıl özgün olacağımı bilmiyorum.” sözlerini kullanarak büyük bir skandala imza attı.

EGONU: METRODA BİLE HAKARET EDENLER DUYDUM

İtalyan’ın dünyaca ünlü voleybolcusu Paola Egonu daha önce Corriere dello Sport’a verdiği röportajda maruz kaldığı ırkçı saldırıları anlatmıştı. Egonu, “Başlangıçta çok zordu. Birkaç taraftar bana hakaret etti, rengimden dolayı isim taktı. İğrenç bir şeydi, yetişkinlerdi bana hakaret ettiler. Ama sokakta, otobüste ya da metroda bile duydum. Bunu görmezden gelmeye çalışıyorum, kötü insanların olması doğal.” ifadelerini kullanmıştı.

EGONU: FARKLIYIM ÇÜNKÜ DÜŞÜNÜYORUM

“Farklıyım çünkü siyahım ve düşünüyorum. Homofobiklerden ve ırkçılardan nefret etmek beni incitiyor. Çünkü farklıyım. İlk fark ettiğiniz şey olan ten rengim, düşünce tarzım ve nasıl düşündüğümün önemi yok. Benimle aynı durumda olan ve kendini yalnız hisseden bir sürü kız var, o ışığı göremiyorlar ve asla ilk adımı atmıyorlar. Bu nefretin nereden başladığını merak ediyorum. Birbirinizi anlamaya çalışmayın. Ben çok duygusal bir insanım ve bu canımı acıtıyor.”

Paola Egonuya ırkçılık şoku Canlı yayında skandal sözler

Haber: Ahmet Turna -Milliyet

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu