Elli Yıl Sonra Avrupa Şampiyonası Yine Münih’te

0
15

Ağustos 2022’de Münih, 1972 Olimpiyat Oyunlarından bu yana en büyük spor etkinliğine ev sahipliği yapacak. 11-21 Ağustos tarihleri arasında, yaklaşık 4.400 sporcu, Münih 2022 Avrupa Şampiyonası’nda Plaj Voleybolu da dahil olmak üzere dokuz spor dalında Avrupa Şampiyonası altını için yarışacak ve böylece Olimpiyat Parkı’na 50. yıl dönümünde fazlasıyla değerli bir etkinlik kazandıracak. Çoklu spor etkinliğinin ikincisi için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Pazartesi günü etkinlik konsepti, Onur Kurulunu oluşturan siyaset, spor, iş, medya, bilim, kültür ve din liderlerine ilk kez sunuldu.

Münih’in Lord Belediye Başkanı Dieter Reiter ve Olympiapark München GmbH Genel Müdürü Marion Schöne, Onur Kurulu’nun ilk toplantısına ev sahipliği yaptı. Moderatör Anouschka Horn sanal etkinliği yönetti ve spor etkinliğinin vizyon ve misyonunu, planlama durumunu ve ilk gerçekleri ve rakamları yönetim kurulu üyelerine sundu. Bunlar arasında Federal İçişleri, İnşaat ve Toplum Bakanı Parlamento Dışişleri Bakanı Stephan Mayer, Özgür Bavyera Eyaleti Başkanı Dr. Markus Söder ve Bavyera Eyaleti Spor ve Entegrasyon İçişleri Bakanı Joachim Herrmann yer alıyor.

Avrupa Şampiyonalarının kurucu vizyonunu tamamlayan Europe ‘Avrupa Şampiyonlarını yükselten, mutlaka izlenmesi, katılması gereken bir etkinlik yaratmak’, Münih 2022’nin vizyonu ‘ilham vermek, yeni standartlar belirlemek ve kalıcı bir miras bırakmaktır. Misyonumuz, olağanüstü deneyimleri ve başarıları tek bir çatı altında birleştirmektir. Münih 2022, beklenmedik, eşsiz anlar ve hatırlanacak mutluluk duyguları anlamına gelir. ”

Olimpik Park ile birlikte öncelikle mevcut spor tesislerini ve altyapıyı kullanma konsepti, sürdürülebilirlik açısından örnek teşkil ediyor. Çok sayıda ziyaretçinin, şehir ve çevresi üzerindeki etkiyi en aza indirmeye yardımcı olan, mekanlar arasındaki kısa mesafelerden ve iyi toplu taşıma bağlantılarından yararlanacağını umuyoruz. Etkinliğin başarılı olmasına yardımcı olması için 10.000 kadar gönüllünün olması bekleniyor.

Siyasi temsilciler, çoklu spor etkinliğinin konsepti ve fikirleri konusunda heyecanlıydı.

Federal İçişleri, İnşaat ve Topluluk Bakanı Parlamento Dışişleri Bakanı Stephan Mayer, “Önümüzdeki yılın yazında yapılacak olan 2022 Avrupa Şampiyonası, Münih Olimpiyat Oyunlarının 50. yıldönümünü onurlandırmak için harika bir etkinlik olmayacak. Bir şehirde dokuz spor dalında bir arada Avrupa şampiyonası: Sporcuların ve izleyicilerin bir araya gelmesi için böyle bir kutlama olasılığı, özellikle şu anda toplumumuzun karşı karşıya olduğu zor zamanlarda inanılmaz derecede önemlidir. Bugün spor, siyaset ve toplumdan tüm paydaşların 2022 Avrupa Şampiyonasını desteklemek için birlikte çalışacakları çok netleşti. ”

Bavyera Eyaleti İçişleri, Spor ve Entegrasyon Bakanı Joachim Herrmann, “Bu uluslararası spor festivalini, heyecan verici yarışmaları ve dolu stadyumları dört gözle bekliyorum. Olimpiyat Oyunlarının 50. yıldönümünde ve zamanın onuruna sahip Olimpiyat Parkı’nda bir kez daha büyük bir spor etkinliğine ev sahipliği yapmak Münih için harika bir şey. Bu sadece Almanya’yı sporu seven ve misafirperver bir ülke olarak sunma şansı değil, umarım pandemiden sonra sporu tekrar çiçek açarak sunma ve seyirciler arasında coşkuyu canlandırma fırsatıdır. ”

Münih’in Lord Belediye Başkanı Dieter Reiter katılıyor: “Avrupa Şampiyonası 2022, 1972 Olimpiyat Oyunlarının altın jübile yılındaki en önemli olay ve Olimpik spor sahalarının sürdürülebilirliğinin işe yarayabileceğini bir kez daha kanıtlıyor. Etkinliğin organizasyonu tüm hızıyla devam ediyor ve benzersiz spor anları vaat ediyor. Onur Kurulu üyelerine, toplumumuzun en farklı sektörlerinden geniş destekleri için teşekkür etmek istiyorum ve Münih eyaletinin başkentindeki bu olağanüstü büyük spor etkinliğinin başarısına katkıda bulunma istekliliklerinden çok memnunum. ”

Federal İçişleri, İnşaat ve Topluluk Bakanı Horst Seehofer, aynı zamanda, düzenleme komitesi tarafından, politika alanlarından üst düzey temsilcilerin desteği ve taahhüdü ile Münih 2022 projesini ilerletmek için kurulan Onur Kurulu’nun bir parçasıdır. , spor, iş, medya, bilim, kültür ve din.

Spor, katılan Alman spor derneklerinin başkanları ile pist bisikletçiliğinde çifte Olimpiyat şampiyonu Kristina Vogel ve jimnastikte Olimpiyat şampiyonu Fabian Hambüchen tarafından temsil edilmektedir. Yönetim kurulu üyeleri aynı zamanda önde gelen Münih ticari kuruluşlarının CEO’ları, kamu yayıncılarının temsilcileri, Ludwig Maximilian Üniversitesi ve Münih Teknik Üniversitesi başkanlarıdır. Diğer üyeler, Alman Kültür Konseyi Başkanı Prof Dr Susanne Keuchel, Münih ve Freising Başpiskoposu Kardinal Reinhard Marx, Bavyera’daki eski Kıdemli Kilise Meclis Üyesi Susanne Breit-Kessler, emekli Bölge Piskoposu ve Yahudi Cemaati Başkanı Charlotte Knobloch’tur. Ekonomi, medya, bilimsel, kültürel ve dini sektörleri temsil eden Münih ve Yukarı Bavyera.

Farklı bölümlerden 45 yönetim kurulu üyesi, 2022 Avrupa Şampiyonası’nın çok yönlü doğasını da yansıtıyor: Ağustos 2022’de Avrupa’nın en iyi sporcuları atletizm, plaj voleybolu, kano sprinti, bisiklet sporlarında 158 madalya müsabakasında altın, gümüş ve bronz için yarışacak. , jimnastik, kürek, spor tırmanışı, masa tenisi ve triatlon. Ayrıca, “The Roofs – 2022 Münih Kültür Festivali”, Avrupa Şampiyonalarına müzik, kültür, sanat, yemek ve çok daha fazlasını bir arada sunacak.

Olympiapark München GmbH Genel Müdürü ve etkinliğe ev sahipliği yapan Marion Schöne, Onur Kurulu’nun ilk toplantısından tamamen memnun kaldı: “Konseptimizle katılımcıları ikna edebildiğimiz için çok mutluyuz. Farklı alanlardan gelen birleşik destek, vizyonumuzu ve misyonumuzu gerçekleştirmede başarılı olacağımıza ve Münih’te başarılı bir 2022 Avrupa Şampiyonası’nı kutlayacağımıza güvenmemizi sağlıyor. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here