Genel Haberler

Ergül Avcı Eroğlu, iki kupa sözü birden verdi

Galatasaray HDI Sigorta’dan Aydın Büyükşehir Belediyespor’a transfer olan başarılı orta oyuncu Ergül Avcı Eroğlu, Aydın’a önce Balkan Kupası’nı ardından da Challenge Kupası’nı getirmek istediklerini söyledi.

Yeni sezonda Aydın Büyükşehir Belediyespor forması giyecek olan Ergül Avcı Eroğlu, yeni sezonu değerlendirdi.

Voleybola Bursa’da başladı

Bursa’da orta okulda boyu uzun olduğu için her branş seçmelerine çağrılan Ergül Avcı Eroğlu uzun süre kendisini antrenmanlara davet eden antrenörleri reddetti fakat en sonunda bir voleybol antrenörünün davetine evet deyince voleybol yaşantısı başlamış oldu.

“Şampiyon olmak en büyük hedeflerimizden”

Bu sezon ile ilgili de konuşan tecrübeli orta oyuncu, “Aydın’a bayıldım. Yaşam çok rahat, her meyve, sebze taze, köyden bahçeden toplanıp geliyor, en uzak yerine 15 dakikada gidebiliyorsunuz. Keyifli bir şehir” derken sezon hazırlıkları ile ilgili de “Hazırlık dönemimiz eğlenceli yoğun ve yorucu geçiyor. Tabii yeni yeni birbirimizi tanıyoruz ama güzel bir atmosfer yakaladık şimdiden. İyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum. Kaliteli bir voleybol sergileyebilmek, takım oyununu gösterebilmek bizim için önemli. Balkan Kupası ile başlıyoruz sezona Aydın’a bir kupa getirerek başlamak ilk hedeflerimizden. Challenge Cup’ta devam edeceğiz umarım ve orada da final oynayıp şampiyon olmak en büyük hedeflerimizden” diye konuştu.

“Güldeniz ile burada beraber olduğum için mutluyum”

Galatasaray’dan beraber transfer olduğu Güldeniz Önal’a da övgüler yağdıran Ergül Avcı Eroğlu, “Güldeniz ile burada beraber olduğum için mutluyum. Onun ile sahada olmak her zaman keyif vermiştir bana. Kesinlikle yeninden birlikte oynamak bize büyük bir avantaj sağlayacak” dedi.

Ergül Avcı Eroğlu'ndan iki kupa sözü birden

“Bütün kupaları ve madalyaları evime getirdim”

Kariyerinde birçok kupa ve madalya aldığını anlatan Ergül, “Bütün kariyerim boyunca her sene başka hayaller ile yola devam ediyorum. Bu yüzden bazen kavuşabiliyorum bazen de olmuyor. Genel olarak istediğim bütün kupaları ve madalyaları evime getirdim. Bu neden ile çok mutluyum ve şanslıyım” ifadelerini kulandı.

Dansçı olmak istedi

“Voleybolcu olmasaydım psikolog olmak isterdim” diyen Ergül bir dönem de dansçı olmak istediğini kaydetti.

Ayda 2-3 kitap bitiren yağlı boya resim yapan Ergül Avcı Eroğlu hobileri ile ilgili de şunları anlatıyor, “Kitap okumak çok keyif veriyor bana. Bakış açısını değiştirebilen insanın ruhunu eğitebildiği, güzel bir destek aracı kitaplar bence. Ayda 2-3 kitap bitirmeye çalışıyorum. Film izlemeyi, yemek yapmayı seviyorum. Yağlı boya çalışmalarım var. Boş zamanlarımda yaptığım her şey beni rahatlatıyor. Yağlı boya özellikle inanılmaz rahatlatan bir etkinlik şiddetle tavsiye ederim. Ama en çok rahatlatan ne derseniz kesinlikle antrenman yapmak.”

Kaynak: Ajansspor

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu