Erika Araki’nin birden fazla özelliği

0
83

Erika Araki Çok Şapkalı Bir Kadın*

Atlet, lider, eş, anne olmak Erika Araki’nin yıllar boyunca giydiği birçok şapkadır. Bu yıl Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarında kaptan olarak Japonya’ya yeniden liderlik edecek.

Londra 2012 Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanan Japon takımına kaptanlık eden Araki, kendi evlerinde oynayacakları oyunlarda yeni bir umutla takımına liderlik edecek.

Sekiz yıl önce, zor anlara adım attı ve takım arkadaşlarının tavsiyelerini dinledi. Liderliği güven üzerine inşa edildi ve bu, ekibin başarılı olmasına yardımcı oldu.

Araki, “Londra 2012’de takımımız her sayı aldığımda elimden gelenin en iyisini yaptığımın bilincindeydim ve herhangi bir durumda harika bir atmosfer yaratmaya yardımcı oldum” dedi. “Umarım bu bilinç takımımızın bronz madalya kazanmasına yardımcı olmuştur. Harika oyuncuları ve kadroları olan mükemmel bir takım kurduk ve o takıma kaptan olduğum için gurur duyuyorum.

Kaptan olarak, sık sık pasör Yoshie Takeshita’ya danıştım çünkü o takıma çok özeldi ve tavsiyeleri her zaman güven vericiydi.

Kore’ye karşı kazandığımızda bronz madalya kazanmanın sevincini hepimiz paylaştık ve bu benim için en büyük andı. Ayrıca bizden daha memnun olan ve beni çok mutlu eden birçok insan vardı. Londra 2012’den sonraki hoş geldin yürüyüşü harikaydı. ”

Araki, üç Olimpiyat Oyununa katıldı ve 2021’de dördüncüsüne çıkıyor. Londra 2012’deki bronz madalya galibiyetinin dışında en unutulmaz anı Çin’e karşı çeyrek final zaferi 3-2 oldu.

“Son on yıldaki turnuvalar arasında en unutulmaz olanı 2012 Londra’da çeyrek finalde Çin’e karşı oynadığımız maçtı. Hitomi Nakamichi’nin zaferi perçinleyen servis ustasını açıkça hatırlıyorum.

“Bu maç gerçekten çok çekiciydi ama takımımız o tam set maçında sahip olduğumuz her şeyi Nakamichi’nin ace ine borçlu. Bunu ve son ace i açıkça hatırlıyorum.

“O zamandan beri çok şey oldu, ancak Araki’nin kararlılığı hala güçlü. Zor ve eğlenceli anların, oyunun zirvesinde kalması için ona ilham veren şeyler olduğuna inanıyor.

“Evlendim, bir kız bebek dünyaya getirdim, milli takıma geri döndüm, düzensiz bir nabız operasyonu geçirdim, Rio 2016 Olimpiyatları’na katıldım ve şimdi Tokyo 2020 Olimpiyatları’na hazırlanıyorum – tüm bunlar son 10 yıldır gerçekleşti.

“Birçok şey yaşadım. Kızımın doğumu, hayatımdaki en güzel olaylardan biridir. Düzensiz nabız ameliyatı hayat hakkındaki görüşlerimi değiştirmeme neden oldu. Ailemi ve desteğini gerçekten takdir etmeyi ve sağlıklı bir vücuda sahip olduğunuzdan emin olmayı öğrendim.

“Oynadığı birçok rolle, kişi gerçekten her şeyi yapmayı nasıl başarabilir? Araki ona ipuçları veriyor.’’
“Milli takımın kaptanı olarak, Toyota Body Queenseis kulübünün üyesi olarak ve bir eş ve anne olarak oynadığım çeşitli rollerden keyif aldım. Bunların hepsini tamamen yerine getirmek oldukça zordu, ancak bu rollerle tüm gücünüzle yüzleşmeli, güvenmeli ve başkalarından destek almalı ve minnettar bir kalbe sahip olmayı asla unutmamalısınız.

“Bence çok ciddi ve zor anlar yaşayan sadece sporcular değil, anneler de bunu yaşıyor, çocuk sahibi oluyor ve çocuk bakımı sağlıyor ama yine de hayallerini gerçekleştirmek veya kariyerlerini sürdürmek için çaba sarf ediyorlar. Bunu yaşamak önemli olan şeydir. Zorluklar ve zorluklarla yüzleşmek, yalnızca hayatınızı dolu dolu yaşamanızı sağlar. ”

*Birden fazla şapkası olmak; bir Japon deyimidir. Sporcu için de birden fazla özelliğe sahip olduğu için yazının orijinalinde bu amaçla kullanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here