Dünya

Erkek Voleybolu Daha Fazla Kazandırıyor

NCAA raporu: Erkek voleybolu kadın voleybolundan daha fazla para getiriyor

NCAA’nın yakın tarihli bir raporuna göre, birinci Lig okullarındaki erkek voleybol takımları, kadın voleybol takımlarından daha fazla gelir elde ediyor.
Yayınlanan NCAA gelir ve gider raporuna göre erkek voleybol takımlarının 2009-10 mali yılında medya gelirinin 162.000 $ olduğunu gösterdi. Miktar, aynı tür okullardan kadın voleybol takımları için elde edilen gelir ortalamasının iki katından fazla.
Bir ekibin rapor için oluşturduğu gelirin belirlenmesinde kullanılan öğeler arasında bilet satışları, mezun katkıları, televizyon ve radyo sözleşmeleri ve diğer telif hakları var.

Erkek voleybolu, elde edilen gelirde tüm erkek sporlar arasında yedinci sırada yer aldı. Futbol, medyan 16,21 milyon dolar ile tüm sporlara liderlik etti.
78.000 $ ile kadın voleybolu, FBS’deki okullar içinde kadın sporları arasında üretilen gelirin altıncı en yüksek gelirine sahip.
Erkek voleybol takımları, futbol takımı olmayan I. Bölüm okullarında da kadın voleybol takımlarından daha fazla gelir elde etti. Bu erkek voleybol takımları, elde edilen gelirde 73.000 $ ‘lık bir gelir elde ederken, kadın voleybol takımları elde edilen gelir 13.000 $ oldu.
Kadın voleybol takımları, Futbol Şampiyonası Alt Bölümündeki bir takımla 1. Bölüm okullarında elde edilen gelirde erkek voleybol takımlarından daha iyi bir performans gösterdi. Bu okullarda kadın voleybol takımları 21.000 $, erkek voleybol takımları ise 12.000 $ gelir elde etti.
Erkek ve kadın voleybol takımları arasındaki en geniş gider açığı FCS okulları arasındaydı. Bu atletizm bölümleri, geliri 447.000 dolar olan kadın voleybolu için neredeyse dört kat daha fazla harcama yapıyor. Ayrıca, FBS okullarında kadın voleybol takımlarının geliri 927,000 $ ‘dır ve erkek voleybol takımları 628,000 $ dır.
Kadın voleybolu için atletizm bölümünün gideri 515.000 $ ve erkek voleybolu 337.000 $ olduğu için en yakın gider açığı futbol takımı olmayan okullar arasındadır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu