Erkekler CEV Cup’ta 8’li Final Etabının ilk takımları belli oldu

0
42

Ülkemizi Galatasaray HDI Sigorta ve Arkas Spor’un temsil ettikleri 2020 Erkekler CEV Cup’ta 32 takımın katıldığı 16’lı Final Etabı’nda ikinci maçlar başladı.
Hırvat ekibi Mladost ZAGREB, bu turu maç yapmadan geçti.

Bu turda Uluslararası Voleybol Hakemlerimiz Ramazan Çevik ile Yavuz Akdemir de görev yapacaklar.

Temsilcilerimizden Galatasaray HDI Sigorta, turun ilk maçta 3-1 yendiği  rakibi Çekya temsilcisi Dukla LIBEREC takımı ile 19 Aralık Perşembe günü deplasmanda karşılaşacak.
Diğer temsilcimiz Arkas Spor ise Romanya deplasmanında 3-0 yendiği Dinamo BUCURESTI takımını ile 19 Aralık Perşembe günü İzmir’de karşılaşacak.

Rakibine her iki maçın sonunda puan olarak üstünlük kuran takım, adını 2020 CEV Cup’ta son 16 turuna yazdıracak. Eğer her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip son 16 turundaki yerini alacak.

Etapta oynanan maçlarda alınan sonuçlar ve tur atlayan takımlar ile kalan maçlara ait program şöyle:

17 Aralık Salı
OK BUDVA: 3 – OK Kakanj 78 KAKANJ: 0  İlk maç: 3-0
Ford Store Levoranta SASTAMALA: 2 – Hypo Tirol AlpenVolleys HACHING: 3 İlk maç:0-3
Shakhtior SOLIGORSK: 1 – United Volleys FRANKFURT: 3 İlk maç: 3-2
C.S. Municipal Arcada GALATI: 3 – Savo Volley KUOPIO: 0 İlk maç: 3-0
Mladost BRCKO: 0 – LAUSANNE UC: 3 İlk maç: 3-1 ALTIN SETLE Mladsot BRCKO Tur Atladı

18 Aralık Çarşamba
Zenit SAINT PETERSBURG: – Neftohimic 2010 BURGAS:  İlk maç: 3-0
Lindemans AALST: – Active Living Orion DOETINCHEM: İlk maç: 3-0
CHAUMONT VB 52: – Lokomotiv NOVOSIBIRSK: İlk maç: 0-3
Lindaren Volley AMRISWIL: – GFC AJACCIO: İlk maç: 0-3
SK Zadruga AICH/DOB: – VK OSTRAVA: İlk maç: 3-2

19 Aralık Perşembe
IBB Polonia LONDON: – Draisma Dynamo APELDOORN: İlk maç: 0-3
Arkas Spor: – Dinamo BUCURESTI: İlk maç: 3-0
Dukla LIBEREC: – Galatasaray HDI Sigorta: İlk maç: 1-3
Leo Shoes MODENA: – Olympiacos PIRAEUS: İlk maç: 3-2 Yardımcı Hakem: Yavuz Akdemir
PAOK THESSALONIKI: – Barkom-Kazhany LVIV: İlk maç: 3-1 Başhakem: Ramazan Çevik

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here