Avrupa

Erkekler Şampiyonlar Ligi 2.Eleme Turu İkinci Maçları Başladı

Erkekler voleybolunda Avrupa’nın en büyük takım organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi heyecanı 2. Eleme Turunda ikinci maçlar başladı.
Bu turda Uluslararası Voleybol Hakemimiz Ozan Çağı Sarıkaya, 2.Eleme Turu 2. maçlarından OK BUDVA (Karadağ) – Benfica LISBOA (Portekiz) maçında Yardımcı Hakem olarak görev yapacak.
2020 CEV Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi 2. Eleme Turunda ikinci maçlarında alınan sonuçlar ile kalan maçlara ait program şöyle:
13 Kasım Çarşamba
SK Zadruga AICH/DOB (Avusturya): 3– Mladost Zagrep (Hırvatistan): 1 İlk maç: 1-3 Altın Set’le  Mladost Zagrep Tur Atladı
Vojvodina NS Seme NOVI SAD (Sırbistan): 3– C.S. Municipal Arcada GALATI (Romanya): 1 İlk maç: 0-3 Altın Set’le Vojvodina NS Seme NOVI SAD Tur Atladı
14 Kasım Perşembe
OK BUDVA (Karadağ): – Benfica LISBOA (Portekiz):  İlk maç: 0-3 Yardımcı Hakem: Ozan Çağı Sarıkaya
Ford Store Levoranta SASTAMALA (Finlandiya): Shakhtior SOLIGORSK (Belarus): İlk maç: 0-3

Takımların bir üst tura geçebilmesi için her iki maç sonunda rakibine puan olarak üstünlük sağlaması gerekiyor. Eğer her iki karşılaşmanın sonunda puan eşitliği söz konusu olursa, altın set kuralı devreye girecek. İkinci maçın bitiminden hemen sonra 15 sayı üzerinden oynanacak olan altın seti kazanan ekip son 3. Eleme turundaki yerini alacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu