Genel HaberlerManşet

Ersun Yanal’dan Türk futbolu için TVF modeli önerisi

Spor Toto Süper Lig’de Denizlispor, MKE Ankaragücü, Gençlerbirliği, Manisaspor, Trabzonspor, Eskişehirspor, Fenerbahçe ve Antalyaspor takımlarının teknik direktörlüğünü yapıp, A Milli Futbol Takımı’nın da bir dönem başında bulunan tecrübeli çalıştırıcı Ersun Yanal, Türkiye’de futbolun geleceğine ilişkin kaygıları ile önerilerini sosyal medya hesabından paylaştı.
Yanal’ın açıklamalarında TVF’den de bahsetti:

Ersun Yanal “Futbol, güzel bir orman. İçinde onlarca nadide fidan var. Bu ormana elimizde alevler saçan meşalelerle girersek, herkesi yakarız.” ifadelerini kullanan Yanal, “Gözlerimiz kapalı uçurumun kenarında yürüyoruz, düşmek üzereyiz.” dedi.
Açıklamalarında Türkiye Voleybol Federasyonunun başarısına dikkati çeken Yanal, “2013 yılında başlayan Fabrika Voleybol Projesi, yıllar içinde bir kartopuna dönüşerek son dönemin en sistemli ve başarılı milli takım kadrosunu yarattı. Gerisi de gelecek.” değerlendirmesinde bulundu.
Uzun vadeli planların Türk insanına uymadığı söylemine kesinlikle katılmadığını anlatan Ersun Yanal, “Doğru işler, doğru şekilde anlatılırsa, kamuoyu desteği bulur. Ancak skorlara göre hareket edilirse, haftalık yaşanırsa, hiçbir plan sürdürülebilir olmaz.” şeklinde görüş belirtti.
Türkiye’nin 30 milyona yakın genç nüfusu olduğuna dikkat çeken Yanal, tespit ve değerlendirmelerini şöyle tamamladı:
“Bir çok Avrupa ülkesinin nüfusundan fazla gence sahibiz. Buna rağmen dış ticaret pastamızda futbolun bir dilimi bile yok. Yeni bir vizyonla bu tabloyu tersine çevirmemiz mümkün. Türkiye, bir futbol ülkesi haline gelebilir. Gençlerimiz, yeteneğimiz ve potansiyelimiz var. Voleybolda bunu gösterdik. Yeter ki doğru kullanalım ve sabredelim. Ekonomiyi doğru yönetelim. ‘İdare’ etmeyelim, ‘İdare’ edelim.’
Kaynak: Beinsports

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu