1. LigErkeklerManşet

Erzin, Böyle Çok Daha Güzelsin

Hatay Erzin Yeşilkent Spor, Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Ligi 10. haftasında galibiyetten çok daha fazlasını kazandı

Dürümle TED Ankara Kolejliler: 2 – Hatay Erzin Yeşilkent Spor: 3
Salon: Ankara Beştepe Spor Salonu
Hakemler: Bilal Çağlar, Hatice Özmen Yıldız
Setler: 24-26, 25-18, 25-20, 19-25, 13-15
Süreler: 28′, 22′, 26′, 22′, 19′

Hatay Erzin Yeşilkent Spor, Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Ligi 10. haftasında Ankara deplasmanında bir galibiyetten çok daha fazla anlamlar içeren bir maç yaşadı.

Ligde oldukça sıkıntılı günler yaşayan ancak sahaya çıktığında tüm sıkıntılarından arınarak son sayıya kadar mücadele eden oyunu ile gönülleri kazanan Güntaç Yılmaz’ın öğrencileri, haftaya sıralamada bir basamak önlerinde bulunan Dürümle TED Ankara Kolejliler ile deplasmanda oynayacakları maç öncesi de sıkıntılarla boğuştular. O kadar ki Ankara deplasmanına dahi gidilememesi durumu ile bile karşı karşıya kaldılar.
Ancak son anda verilen kararla takım Ankara’ya gidebildi.

Ligde haftanın kritik maçları kategorisinde görülen maç için TVF Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu da Türkiye’nin A klasman iki deneyimli hakemini görevlendirmişti bu maç için.
Beklenildiği gibi büyük çekişmeye sahne olan ilk seti kazanan Hatay temsilcisi 1-0 öne geçtiği maçta 2-1 geriye düştü. Ancak maçı bırakmayan Hatay Erzin Yeşilkent Spor, maçı önce netice setine taşımayı ardından da netice setini kazanarak arka arkaya 4. galibiyetini alarak sıralamada 6. basamağa yükselmeyi başardı.

Ancak Hatay Erzin bu maçta galibiyetten çok daha fazlasını kazandı. Maç öncesi Ankara gidip gidemeyeceği tartışılan turuncu beyazlıların Ankara’da gördüğü ilgi ve destek oyuncuların motivasyonunu ve Erzin gönüllülerinin inancını güçlendirecek cinstendi.

Bu maçta takımı yalnız bırakmayan AK Parti MKYK Üyesi Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi,  maçın deplasman giderlerini üstlenen Ganioğulları Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Güven ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Güven,  Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi 1987 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kılıç,  Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi
Doç. Dr. Tamer Sökmen, Gençlik ve Spor Bakanlığı Erzin İlçe Spor Müdürü Hanifi Demirkıran ve Ankara’da yaşayan Hataylı ve Erzinlilerin yoğun ilgisi, maç öncesi ve maç sonrası yüzlere mutluluk ve umut olarak yansıdı.

Başlıkta da belirttiğim gibi, geçtiğimiz sezon büyük bir teveccüh ile beni fahri hemşehirlileri kabul eden kıymetli Hatay Erzinli dostlarımın yüzlerinde bu güzel anları görünce de ”Erzin, Böyle Çok Daha Güzelsin’ demekten kendimi alamadım.

Aslında çok da fazla bir şey istemiyor Hatay Erzin Yeşilkent Spor Kulübü. Erzinli gençlerin hayatlarına sporla, voleybolla dokunabilmek için biraz daha destek bekliyor. Görüldüğü gibi son haftalardaki toparlanış, takıma karşı gösterilen ilgi ve desteğin azıcık daha artması sonucu.
Benim inancım bu sezon için B Grubunun en etkili takımı Hatay Erzin olacak. Aynı geçen sene olduğu gibi.

Maçlar kazanılır, kaybedilir. Voleybolda bu iki sonuçtan başka bir seçenek yok başka branşlardaki gibi. Ancak Hatay ve Erzinliler unutmamalıdır ki, Hatay Erzin Yeşilkent ilçenin katma değeridir, geleceğidir, gençlerin önüne çıkmış bir fırsattır.

Savaş Eskigülek

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu