1. LigErkeklerManşet

Erzin’de Voleybol Takımı Adını Değiştirdi

Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1.Ligi B Grubu takımlarından Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Yönetim Kurulu, aldığı kararla yarın başlayacak 2023-2024 Sezonunda kulübün isminin değiştirildiğini açıkladı.

Kulüp daha önce de 6 Şubat 2023 tarihinde Hatay ve çevre illerde büyük yıkıma sebep olan depremde yaşanan kayıpları unutturmamak için de kulüp logosunu ve formasını siyah olarak değiştirdiğini açıklamıştı.

Yeni sezonda yarışmalarda Erzin Narenciyesi Yeşilkent Spor olarak anılacak olan turuncu beyazlı takımın  Sosyal medya hesaplarında yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

Voleybol Kamuoyunun Dikkatine,

Bilindiği üzere ilçemizin ekonomisi tarıma dayalı olup, başlıca gelir kaynağı ise narenciyedir. Erzin Narenciyesi denince limon, mandalina, portakal ve greyfurt ilk akla gelenlerdir.

Bağışıklığı artırmaktan, kanserle savaşmaya kadar birçok faydası olan Erzin Narenciyesi aynı zamanda mükemmel bir C Vitamini kaynağıdır. Sadece bir portakal bile bir gün içerisinde bir insanın ihtiyacı olan tüm C Vitamini içermektedir.

Türkiye Narenciye Üretiminin % 30’luk kısmı şehrimizde yapılmaktadır. Aynı zamanda Erzin Narenciyesi yurt dışına ihraç edilerek ülkemize döviz de getirmektedir.

Erzin Yeşilkent Spor Kulübü olarak, şehrimizin en büyük iki markasını tek isim altında birleştirerek; üreticilerimize destek olmak, Erzin Narenciyesi’nin tanıtımına katkı sağlamak için Kulüp Yönetim Kurulumuzun aldığı kararla 2023 – 2024 sezonunda Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Lig B Grubunda şehrimizi temsil edecek olan takımımızın adı ERZİN NARENCİYESİ YEŞİLKENT SPOR olarak değiştirilmiştir.

Bundan sonraki süreçte oynayacağımız bütün müsabakalar, yer alacağımız fikstürler ve puan cetvellerinde takımımızın isminin şehrimizin markası ile birleşmesi için gerekli tüm yasal işlemler yerine getirilmiştir.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.
Erzin Narenciyesi Yeşilkent Spor Kulübü

Bir 10 kişi, voleybol oynayan insanlar ve yazı görseli olabilir

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu