AltyapılarManşet

Erzin’in İkiz Kuleleri

Erzin'in sesini erkek voleybolunda kısa sürede Türkiye'ye duyuran Hatay temsilcisi deprem yaralarını voleybolla sarmaya devam ediyor.

Erkek voleybolunda Erzin’in sesini kısa sürede tüm Türkiye’ye duyuran Hatay temsilcisi, deprem yaralarını voleybolla sarmaya devam ediyor.
6 Şubat’ta yaşanan felaketten çok ağır şekilde etkilenen Hatay ilimizin voleyboldaki markası Erzin Yeşilkent Spor,  o ortamdan kurtulmak için geliştirdiğimiz ve sportstv’deki programımızda açıkladığımız depremin yaralarını voleybolla sarmak ücretsiz voleybol okulu çalışmaları devam ediyor.
Çalışmalarda, deprem görmüş çocukları rehabilite edilirken; Türk Voleybolu için gelecek vaad eden çocuklara da ulaşılıyor.
2010 Doğumlu İrem Su Kanay ve Sevde Naz Yener de bunlardan.
Erkek Voleybolundan sonra, Erzin’in Sultanları’nın da yakın zamanda Türk Voleybolunun vitrininde yer alacağının sinyallerini veren  çalışmalarda emeği geçen başta Erzin Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hanifi Demirkıran ile Hatay Erzin Yeşilkent Spor Kulübü Kurucu Başkanı ve antrenörü Güntaç Yılmaz ile tüm ekibini tebrik ederiz.
Voleybol Aktüel

Erzin’in İkiz Kuleleri

Alpaslan Endüstri Erkekler Voleybol 1. Ligi’nde mücadele eden Hatay’ın tek profesyonel takımı Erzin Yeşilkent Spor Kulübü, yeni sezon öncesi alt yapıyı güçlendirmek amacıyla geleceğin erkek-kız voleybolcularını yetiştirmeye başladı.
turuncu beyazlı Erzin Yeşilkent Spor, ilçede voleybola ilgiyi arttırırken, oluşturulan altyapı sporcuları Erzin Gençlik Spor Salonunda Kulüp Antrenörü Güntaç Yılmaz nezaretinde çalışmalarına hız verdi.

Erzin Yeşilkent Spor Antrenörü Güntaç Yılmaz, amaçlarının yarışmacı bir takımdan ziyade, yetiştirici kulüp olabilmek olduğunu belirterek “Bu anlamda da şehrimizin erkek çocuklarına hizmet eden yapısı vardı. Geçtiğimiz sezon kızlarımızla birlikte yeni yapılanmaya gidildi. Kız takımlarımızı da kurduk” dedi.

Erzin Yeşilkent Spor altyapıdan midi küçük kız kategorisine geçen yıl katıldıklarını hatırlatan Antrenör Güntaç Yılmaz “Gelecek sene de inşallah bölgesel lig, kız takımımızla birlikte Erzin’in kızlarına ikinci ligi armağan etmek istiyoruz. Bu sporcularımız da Allah izin verirse ikinci lig takımınızın oyuncularından olacak. Aynı zamanda Ela çok da başarılı bir öğrenci, Dörtyol Fen Lisesi 9. Sınıfta eğitimine devam ediyor. Nehir de Şükrü Paşa Ortaokulunda eğitimine devam ediyor, o da iyi bir liseye gidecek. Sporla eğitimi bir arada götürmeye çalışıyorlar kızlarımız. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum, takımımıza verdikleri emekler için ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ela Yağmur İlik, midi kız takımında oynadığını ifade ederek, gelecekte hangi takımda oynamak istediği konusunda henüz bir fikrinin olmadığını söyledi.

Midi Kız takımı oyuncularından Nehir Karacan da, gelecekte Galatasaray Voleybol takımında oynamak istediğini, takım arkadaşlarıyla birlikte ilk maçlarında çok heyecanlandıklarını dile getirerek, ileriki maçlarda daha iyi olacaklarını vurguladı.

 

ae62ec54-85c3-4381-8625-0ba2918b0d2d (1)
4fa1ccbf-93fb-4c0f-a791-9121429ad7d9
Bir 2 kişi, basketbol oynayan insanlar, voleybol oynayan insanlar ve yazı görseli olabilir
Kaynak: Adil Coşkuner – iskenderun.org

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu