AltyapılarGenel Haberler

ES Voleybol İlk Oldu

Kız ve erkek voleybol okulları için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay alan ilk spor kulübü olan ES Voleybol, okullarının eğitim kalitesini her geçen gün artırmaya ve eğitim sistemini geliştirmeye devam ediyor.

Bugün herhangi bir antrenör, öğretmen veya spor kulübü, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ya da Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından herhangi bir onay almaya gerek duymadan bir voleybol okulu açabiliyor ve tamamen denetimsiz olarak faaliyetlerini sürdürebiliyor. Bu okullar ne eğitim açısından ne de mali açıdan denetlenmediği için çocuklarını bu okullara emanet eden veliler herhangi bir sorun yaşadıklarında karşılarında şikayet edecekleri bir kurum da bulamıyorlar.

Bu önemli boşluğu ortadan kaldırmak ve diğer spor okullarına örnek olmak üzere çalışmalarını sürdüren ES Voleybol, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun da desteği ve onayı ile öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’ndan voleybol okulları müfredatı ile ilgili onay aldı.

6-8 yaş Temel Voleybol Eğitimi (Dön Kazan Voleybol), 9-11 yaş için Temel Voleybol Eğitimi (Mini Voleybol), 12-13 yaş Standart Voleybol Eğitimi (Midi Voleybol) ve 14 yaş ve üstü için Standart Voleybol eğitimi programlarının onaylanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları’na başvurarak ilgili müfredatlara uygun biçimde çalışacağını beyan eden ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden alınan tesis uygunluğu belgelerini de tamamlayan ES Voleybol, kendi adıyla yürüttüğü erkek voleybol okullarını ve Eczacıbaşı Spor Kulübü işbirliği ile yürüttüğü Geleceğe Smaç projesi kapsamındaki kız voleybol okullarını MEB onaylı olarak sürdürmeye başladı.

Voleybol okullarının müfredatlarını hazırlayarak onaylatan ve böylece diğer spor kulüplerinin de MEB onayı alabilmesi yolunu açan ES Voleybol, tüm voleybol okullarını kayıtlı biçimde çalışmaya davet ediyor.

Artık voleybol okulları MEB’den onay alarak çalışmalarını resmileştirebilir, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun voleybol okulları için belirlediği standartları sağlamaya çalışarak TVF’den uygunluk belgesi alabilirler.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu