AvrupaManşet

Eski Galatasaraylı Şevki Hollanda’da Ligi 3. Bitirdi

Eskişehir DSİ Bent Spor alt yapısında yetişen, Galatasaray A takımına kadar yükselip, Ziraat Bankası, SGK, Maliye Milli Piyango, Beşiktaş ve Çankaya Belediyesi takımları ile Efeler Ligi’nde mücadele eden Şevki Pehlivanoğlu Hollanda 2.Liginde yer alan VC 058 Leeuwarden takımıyla yaşadığı ilk antrenörlük deneyiminde sezonu 3. sırada tamamladı ve play off’a kalmayı başardı.

VC 058 Leeuwarden, Hollanda’da çeşitli liglerde yer alan 8 tane aynı kulüp altında takıma sahip. Bu takımlar, alt yapı ya çok önem veriyor.

Şevki Pehlivanoğlu’nun başında olduğu takımda çoğu oyuncu yeni olduğu için sene başında uyum sorunu yaşadı ve bu sorunu kısa sürede aşmaya çalıştı. Yurtdışındaki ilk antrenörlük deneyiminde bazı oyuncu pozisyonlarını ve antrenman programlarını değiştirerek daha hızı bir voleybol oynamalarını ve kondisyon egzersizleri ile de uzun boylu oyuncularının patlayıcı kuvvet çalışmaları ile farklı bir oyun anlayışı getirmiş durumda. Hollanda’daki oyuncuların yada insanların genetik olarak çok uzun boylu olduklarını ama bunu kullanmadığını gören Şevki Pehlivanoğlu, bu özelliklerini ön plana çıkartacak antrenmanlara ağrılık vermiş.

Play off sonunda ligi 5. sırada tamamlayan takımı ile önemli bir deneyim kazanan Pehlivanoğlu, oyuncularının antrenmana gelirken Türkiye tişörtü giymesi, kendisine Milli Takım oyuncularını sormaları ve maçlarını izlemelerinin çok önemli olduğunu söylüyor. Nu durum Şevki’ye ülkesini temsil etmekten dolayı büyük gurur veriyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu