Genel Haberler

Eski Milli hakem, Yücetepe’nin Atom Karıncası: Halil İbrahim Sağlam:

Conovirüs Covid19 pandemisi sebebiyle evlerimizde kısıtlı kaldığımız günlerde rutin işlerini hiç bozmayanlardan biri de Halil İbrahim Sağlam.

1976-1995 arasında Ankara bölgesinde milli hakemlik yapan, çeşitli illerde hakem kursları düzenleyen ve Ankara Bölge Hakem Komitesi’nde yer alan Halil İbrahim Sağlam korona günlerinde neler yapıyor?

Anıtkabir’in komşu mahallesi olan Yücetepe’nin uzun süredir muhtarlığını yapan, mahallelinin Halil amcası voleybol hakemliğindeki gibi muhtarlıkta da oldukça başarılı.

Peki Halil amcamız bu günlerde neler yapıyor? İşte anlattıkları:
‘Ben muhtar olduğum için ben de bir farklılık yok muhtarlığa gidiyorum, gelen postaları alıyorum, gelen sahiplerine veriyorum. Atık yağ bırakıyorlar onları biriktiriyorum, ihtiyaç sahibi kişilere ulaşıp onlara destek olmanın yollarını arıyorum. Mahalleyi dolaşıyorum. sokaklarda yaşayan hayvan dostlarımız için mama ve su kapları boş mu onlara bakıp eksiklerini temin ediyorum. Yani bu karantina günlerinin beni yapmam gerekenler bakımından etkilemesine izin vermiyorum. Bu arada Voleybol Aktüel aracılığı ile tüm voleybol ailemize sağlıklı günler diliyor, selamlar gönderiyorum.’

Yani O, mahallenin atom karıncası.
Kendisine ve ailesine sağlıklı günler diliyoruz.

Voleybol Aktüel

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu