Genel Haberler

Eski Milli Voleybolcu, İyilik Elçisi

Manisa Belediyespor’da voleybola başlayıp uzun yıllar Fenerbahçe, TOFAŞ, Türk Telekom gibi takımlarda profesyonel voleybol oynayan ve Milli Takımlarda da başarıları bulunan Turgutlulu sporcu Deha Bozkan ilçede başlattığı ‘Askıda Yemek’ projesiyle iyilik elçisi oldu.
Voleybolu bıraktıktan sonra memleketi Turgutlu’da babası voleybol antrenörü Süleyman Bozkan ve ağabeyi Rıza Bozkan ile birlikte DEGO FASTFOOD isimli işyerini açarak restoran cafe işletmeciliğine başlayan Deha Bozkan, Koronavirüs salgını sırasında başladığı ‘Askıda Yemek’ projesi ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşıyor.
DEGO FASTFOOD isimli işyerinde devam eden proje kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşarak destek vermek isteyen vatandaşlar, ‘Askıda Yemek’ projesine yemek bırakarak katkıda bulunuyor.
Projeyi başlatmasının ardından oldukça talep gördüğünü ve ülkenin birçok bölgesinden vatandaşların kendisine telefon ile ulaştığını söyleyen Deha Bozkan; “Coronavirüs salgını sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ufak tefek desteklerde bulunuyorduk, Eylül ayı itibariyle bunu bir projeye dönüştürme kararı verdik. İyi ki de böyle bir karar vermişiz, sosyal medya üzerinde projemizi tanıttık, sağ olsun çok sayıda vatandaşımız arıyor veya geliyor katkıda bulunuyor, günlük ortalama 15-20 paket askıda yemek toplanıyor ve biz haftanın belirli günlerinde mahalle muhtarlarımızdan aldığımız bilgilere göre ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bunları ulaştırıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Bingöl’den bir ağabeyimiz aradı ve ciddi bir destekte bulundu, tabi bizde böyle durumlarda hem duygulanıyor hem de seviniyoruz. Allah nerede ihtiyaç sahibi bir vatandaşımız varsa yardımcı olsun. Biz elimizden geldiğince bu projeyi devam ettireceğiz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Turgutlu Manşet

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu