Plaj Voleybolu

Eski partneri ile bu kez rakip oldular

FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda yarışan oyuncuların, artık rakip takımın bir parçası olan eski bir partnerle yollarının kesişmesi oldukça yaygındır. Cancun Hub’ın üçüncü 4 yıldızlı etkinliği sırasında Ben Saxton ve Chaim Schalk karşı karşıya oynadıklarında, bir zamanlar sahanın aynı tarafını paylaşan oyuncular bu kez karşı karşıya gelmiş oldu.

Saxton ve Schalk, 2013 ve 2017 yılları arasında birlikte fantastik bir ikili oluşturmuşlardı. 55 Dünya Turu turnuvasında Kanada’ya beş madalya kazandırdılar ve dokuzuncu bitirdikleri Rio 2016 Olimpiyatları’nda ülkeyi temsil eden iki takımdan biri oldular.

35 yaşındaki Schalk’ın federasyon değiştirmesi ve annesinin doğduğu ve son olarak yaşadığı ülke olan Amerika Birleşik Devletleri için oynamaya başlamasıyla 2020’nin başından bu yana bu voleybolcular rakip ama aynı zamanda farklı ülkeleri temsil eden oyuncular oldular.

Bu maç iki eski ortak için özeldi. Saxton antreman için California’ya gittiğinde bazen Chaim Schalk’un evinde kalıyor. Aynı yerdeyken bir araya gelip antreman yapıyorlar ve ikisi arasında hala çok iyi bir ilişki var. Maç esnasında her iki oyuncuda çok farklı duygular içindeydi. Birbirlerine duydukları büyük saygıyı gösterseler de kazanmak istediler ve bu da karşılaşmayı ilginç bir hale getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu