ManşetRöportaj

Eskişehir’in Milli Takımlardaki Gururu: Harun Kenarlı

Değerli Takipçilerimiz,
Eskişehir, Türk Voleyboluna önemli yıldızlar kazandırmış bir ilimiz. Neslihan Demir ve Meryem Boz ilk akla gelen oyuncu isimleridir. Ancak sadece oyuncuları ile değil bu oyuncuları Türk Voleyboluna kazandıran Kazım Tokat gibi antrenörleri ile de akla gelen Eskişehir’in son dönemde yıldızı yavaş yavaş parlamaya bir antrenörünü yakından tanıtmaya çalışacağız sizlere.
Harun Kenarlı’yı kendi yorumları ile tanımaya ne dersiniz?

Harun Kenarlı kimdir, neler yaptı, çıkmaya devam ettiği kariyer basamaklarından biraz bahseder misin?

1989 Tarsus doğumluyum. Eskişehir’de yaşıyorum. Voleybol branşı ile 12 yaşında tanıştım. Altyapısında yer aldığım Alanya Belediyespor’da A takımda 15 yaşında profesyonel olarak başladım. Türkiye Erkek Yıldız ve Genç Milli takımlarında yer aldım. 1. ve 2. Liglerde sporcu olarak 12 kez şampiyonluk duygusunu yaşadım.

2009 yılında geldiğim Eskişehir’de, Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü Voleybol Branşından mezun olup bunun yanı sıra 1. kademe yüzme, badminton, fitness branşlarında da antrenörlük eğitimlerimi tamamladım. Aynı zamanda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

Antrenör olarak, Genç Ufuk Spor Kulübü’nde 2. lig erkek voleybol takımına baş antrenörlük yaptım. Bu sırada Türkiye Plaj Voleybolu A Milli Erkek Takımına Yardımcı Antrenör olarak davet aldım. Akabinde bayan voleybolunda dünya markası olan Vakıfbank Spor Kulübü’nün bölge sorumlusu olarak alt yapılara yeni bayan voleybolcu keşfetme ve yetiştirme görevini üstlenerek Eskişehir’de Vakıfbank SK altyapı spor okulunu kurduk.

2020 yılında Türkiye U17 Erkek Milli Takımına Yardımcı Antrenör olarak davet aldım. 2021 mart ayında Sırbistan’da düzenlenecek olan Balkan Şampiyonasına hazırlanmaktayız. Hedefimiz Balkon Şampiyonu olup 2021 Temmuz ayında Arnavutluk’ta düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil etmek. Şahsım adına yaşadığım ve kariyerime önemli ölçüde katkısı olan Eskişehir’i Milli takımlarda temsil etmenin ve ülkemizi uluslararası platformlarda temsil etmenin gururunu yaşamaktayım.

Teşekkür ederiz sevgili Harun, başarılarının devamını diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu