Estonya, EuroVolley’i “Taraftar Köyü”nde izlettirdi

0
13

CEV EuroVolley 2021 Erkekler Şampiyonası’nda Estonya, yarışmanın bir sonraki aşamasına devam etme hedeflerine ulaşamasa da, organizatörler bu küçük ülkedeki voleybol taraftarlarının bir parçası olma duygusunu hissetmelerini sağladı.
Tallinn’in merkezinde özel olarak inşa edilmiş bir “Taraftar Köyü”nde taraftarlar, taraftar mağazasında, farklı tesislerde ve ilginç Plaj Voleybolu maçlarında yer almanın keyfini çıkardılar.
Estonya Voleybol Federasyonu Başkanı Hanno Pevkur, durumu “Bu turnuvayı organize ederken ve salonunun içinde olan taraftarlar için bir şeyler yapmak istedik. Bu yüzden şehrin ortasında plaj voleybolu maçları, farklı konserler vb. eğlenebilecekleri bir taraftar alanı oluşturduk. Ayrıca taraftarlar için salon ve taraftar alanı arasında çalışan servis otobüslerimiz de vardı. ” şeklinde açıkladı.

D Grubu’nda salon şovu için kendilerini hazırlayan  Tallinn’deki taraftarlar, plaj voleybolu oynamanın da tadını çıkardılar.
4×4 Estonya Plaj Voleybolu şampiyonası (Erkekler ve Kadınlar) da Tallinn şehir merkezinde bulunan taraftar bölgesinde gerçekleşti. Sabahları katılan ve harika bir performans sergileyen Estonya üst lig takımları, öğleden sonraları #EuroVolleyM gösterisi için seyirciyi havaya sokuyordu.
Bir başka harika Plaj Voleybolu maçı da taraftar bölgesindeki kortlarda oynandı.
Burada, Estonya milli takımının eski basketbol yıldızları ile futbol milli takımının eski sporcuları bir araya geldiler. Serie A ve Premier Lig’de forma giyen Ragnar Klavan ile EuroLeague de dahil olmak üzere İspanya ve İtalya’nın üst liglerinde mücadele eden basketbol devleri Kristjan Kangur ve Siim-Sander Vene, plaj voleybolu için sahneye çıktı.
Akşamları ise Kukerpillid, Justament, A-Rühm gibi çok sevilen Estonyalı gruplar konserler verirken, her katılımcı ülkeden bir grup sahne aldı.

Fabrizio Rossini & Victoria Georgieva – CEV

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here