Avrupa

Estonya Taraftarlarının Uluslararası Ünü Artıyor

Estonya taraftarları uluslararası sahnede giderek daha ünlü hale geliyor.
Erkek ve kadın milli takımlarını takip etmek için seyahat ederler ve ziyaret ettikleri salonlarda müthiş bir atmosfere katkıda bulunurlar. Amsterdam’daki EuroVolley  D Grubu maçlarında Estonya Takımı’nı destekleyen 1.500 kişi vardı. Taraftarlar oyuncular için gerçekten çok özeldi.
Bazı taraftarlar, kelimenin tam anlamıyla takımların oynadığı her yere gider, bu nedenle oyuncular bile tribünlerde tanıdık yüzleri beklenmedik yerlerde görürken şaşırırlar. Merike Meriküla ve Priit Randpõld gibi taraftarlar bir ekibin sahip olabileceği en iyi taraftarlar. Estonya taraftarlarının yüzleri oldular ve her zaman takımların arkasındalar.
“ Kendi topraklarımızda uzun süredir erkek takımımız için çalışıyorduk. Yurtdışında bir maça ilk gittiğimizde Polonya’daki EuroVolley 2017’deydik ve duygular o kadar olumluydu ki ”diye açıklıyor Meriküla.
O zamandan beri, erkekler takımı ile birlikte Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Letonya, İsrail’e gittiler hepsi de 2018 de idi. Ve bu yıl da Hırvatistan’a gittiler. Ayrıca, kadın milli takımıyla birlikte Finlandiya, Slovenya, Yunanistan ve Macaristan’a seyahat ettiler. Meriküla, “Ekiplerimizi desteklerken Estonyalı olmanın gerçekte ne anlama geldiğine dair ender bir his yaşıyor ve bundan gerçekten zevk alıyoruz” diye ekliyor Meriküla.
Destekleri gözden kaçmadı ve bu nedenle Hollanda’daki EuroVolley sırasında CEV Başkanı Aleksandar Boričić, onları kişisel olarak final maçına davet etti.
Estonya Voleybol Federasyonu Başkanı ve CEV Başkan Yardımcısı Hanno Pevkur, “Erkek takımızın büyük başarısı olmamasına rağmen, taraftarlarımız ne olursa olsun oyuncularımızı her zaman en iyi durumda tutuyor ve destekliyorlar. Bu oyunların oynanmasının nedeni budur. Onlar gibi taraftarlar için. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu