Avrupa

Estonya’da Voleybol 100 Yaşında

Yüz yıl gerçekten uzun bir zaman. Estonya küçük bir ülke olabilir, ancak Estonya voleybolcular farklı dönemlerde çok başarılı oldular. Sovyetler Birliği zamanlarından, son yıllarda Avrupa Altın Ligi altın madalyalarına kadar. 1980’de Viljar Loor, Sovyetler Birliği ile Olimpiyat şampiyonu oldu. Dahası, 1968’de Tallinn Kalev’in Sovyetler Birliği Şampiyonası şampiyonu olması Estonya Voleybol tarihinin en parlak anı olmaya devam ediyor.

Estonya’daki 100 yıllık Voleybol kutlamaları Tallinn’de erkeklerin ve kadınların ulusal kupa finallerinin organizasyonu ile zirveye ulaştı. Maçlardan sonra, Estonya Voleybol Federasyonu (EVF), Estonya’nın en başarılı sporuna katkıda bulunan herkese şenlikli bir gala etkinliği ile 2019’un en iyi oyuncularını ve antrenörlerini açıkladı ve ödüllendirdi.
Ayrıca, EVF Başkanı ve CEV Başkan Yardımcısı Hanno Pevkur, milli takımların yeni baş antrenörlerinin isimlerini, akşamın en çok beklenen anında açıkladı. Pevkur sahneye iki tanınmış yüzü çağırdı. Fransız Cédric Enard, erkekler milli takımının yeni baş koçu ve kadınlar için ise İtalyan uzman Lorenzo Micelli.

Robert Star, Kertu Laak ve Andrei Ojamets yılın en iyileri
Robert Täht, üst üste dördüncü yıl için En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alırken kadınlarda ise Kertu Laak arka arkaya üçüncü yıl için kadın tarafında kazanan oldu. ‘En İyi Koç’ ödülü geçen yıl olduğu gibi Andrei Ojamets’e verildi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu