Genel Haberler

EuroAsia İşbirliği Projesi Gelişiyor

Avrupalı ​​ve Asyalı Voleybol ailelerini bir araya getiren ilk proje hızla ilerliyor ve yakında en heyecan verici aşamalarına girecek.
Adaylarla yapılan bir röportaj turunu tamamladıktan sonra, CEV’nin yanı sıra Asya Voleybol Konfederasyonu’nun (AVC) dahil olduğu uzmanlar, 2021 için planlanan merakla beklenen atölyelere katılmaları nedeniyle koçların listesini nihayetinde sonuçlandırabilirler – umarım şartlar varsa şahsen pandemi ve seyahat kısıtlamaları ile izin verir.

Aşağıdaki koçlar programa katılacak:
CEV
Nikola DIMITROV (Bulgaristan)
Lesley de JONGE (Hollanda)
Hazel PERRENS (Norveç)
Frieder STROHM (İsviçre)

AVC
Martin COLLINS (Avustralya)
FENG Kun (Çin)
Wilavan APINYAPONG (Tayland)
Chris TODD (Avustralya)

Seçilen koçlar altı farklı bölgeyi temsil eder: CEV (BVA, NEVZA ve WEVZA) içindeki üç Bölgesel Birlik ve AVC (Doğu, Güney Doğu ve Okyanusya) içindeki üç bölge.

Tarihi Avrupa-Asya Koçları İşbirliği projesi, Avrupa Komisyonu’nun Sporda Hareketlilik ve Değişim Fonu aracılığıyla sağlanan fondan yararlanıyor.

Proje, CEV ve Asya’daki meslektaşlarını, yani Bangkok merkezli Asya Voleybol Konfederasyonunu (AVC) ve ayrıca Macaristan ve Slovenya Ulusal Federasyonlarını içermektedir. CEV tarafından tasarlanan bir projenin, devam eden ve oldukça başarılı olan CEV Okul Projesi “Oyna, Onunla Büyü” ile benzer bir deneyimin ardından, ikinci kez AB finansmanı için uygun hale gelmesi.
CEV ve AVC’nin her biri, 2021’de yukarıda belirtilen koçlar için bir haftalık bir eğitim programı düzenleyecek (bir hafta Avrupa’da ve ikincisi Asya’da).
CEV, her biri farklı bir Ulusal Federasyonu temsil eden 27 başvuru aldı. CEV ve ESÜ’den aday gösterilen iki uzman, programı kendi Konfederasyonlarında yürütecek ve proje operasyonlarına yardımcı olmak için seçilen sekiz koçu ve destekleyici ekip üyelerini barındıracak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu