Genel Haberler

EuroAsia Koçlar İşbirliği Programına Geniş Katkı

Bu yılın başlarında, CEV ve Asya Voleybol Konfederasyonu (AVC), genç oyuncularla çalışan ve becerilerini geliştirmek isteyen koçların eğitimini teşvik etmeyi amaçlayan gerçekten tarihi bir ortak proje başlattı. Geçtiğimiz Şubat ayında Lüksemburg’da düzenlenen çalıştayın ardından proje, 2021 baharında iki haftalık bir eğitim programına katılacak olan her kıtadan dördü olmak üzere sekiz koçun seçilmesiyle bir sonraki aşamaya geçecek.

CEV tarafından aşağıdaki ülkelerden alınan 24 başvuru ile bu yaşamda bir kez eğitim fırsatı için büyük bir ilgi ve iştah var: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Almanya, Gürcistan, Macaristan , İrlanda, İsrail, Kosova, Letonya, Moldova, Karadağ, Hollanda, Kuzey İrlanda, Kuzey Makedonya, Norveç, Polonya, İskoçya, Sırbistan, Slovenya, İspanya ve İsviçre.

CEV, önümüzdeki günlerde, uzmanların görüşmelerin son turu için katılabilecekleri sekiz kişiden oluşan bir kısa liste oluşturmak için adaylarla görüşmeler planlamak için şimdi çalışacak. 15 Ekim’e kadar hem CEV hem de AVC kendi bölgelerinden seçilen son dört koçu seçmiş olacak.

Program, Avrupa Koçlar Komisyonu üyesi ve uzun süredir ‘Sarı Kaplanlar’ın danışmanı olan Belçikalı ünlü teknik direktör Gert Vande Broek tarafından 2021 Mart ayının sonlarında, Hareket ve Rehabilitasyon Bilimleri Fakültesi’nde verilen bir haftalık eğitimi içermektedir. Leuven Üniversitesi (KU Leuven), Belçika. Yaklaşık bir ay sonra, Voleybol uzmanı G.E.’nin gözetiminde Bangkok, Tayland’daki FIVB Geliştirme Merkezi’nde ikinci bir haftalık eğitim verilecek. Hindistan Sridharan.

Bu proje için AB Hareketlilik Borsası fonu tarafından sağlanan finansmanla CEV, kariyerlerinde bir sonraki adımı atmak isteyen hevesli ve kalifiye koçlardan bu kadar çok başvuru almaktan çok memnun!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu