Plaj Voleybolu

EuroBeachVolley 2020 Büyük İlgi Çekti

CEV EuroBeachVolley’in 2020 baskısı tam olarak bir ay önce sona erdi, dolayısıyla başka türlü ağır bir şekilde kesintiye uğramış bir Plaj Voleybolu sezonunun tek önemli noktasını oluşturuyor. Letonya’nın Jurmala kentinde düzenlenen etkinlik, çevrimiçi olarak yayınlanan 3.571 makalenin sosyal medyada #EuroBeachVolley’den bahseden 3.396 gönderi ile büyük bir hit oldu.

İnternette yayınlanan 3.571 makale, 2.5 milyar potansiyel medya temas noktasına ulaştı ve böylece 20,2 milyon Euro tutarında etkileyici bir reklam değeri oluşturdu. Geleneksel olarak bir Plaj Voleybolu oyuncusu olan Almanya, bu makalelerin% 51.1’ini tek başına oluşturuyordu – bunu ev sahibi ülke Letonya (10.6), İsviçre (6.9), Rusya (4.9), Hollanda (4.2) ve İtalya (3.7) izliyor.

Jurmala ile rekabet haklarını ancak yurttaşları Karla Borger ve Julia Sude’nin çekilmesinden sonra güvence altına alan Kim Behrens ve Cinja Tillmann’ın sansasyonel performansı, zaferden zafere yürüyüşleri  altın madalya maçında sadece Joana Heidrich ve İsviçreli Anouk Vergé-Dépré’ye  kaybettikleri ve gümüş madalyayı büyük bir etki yarattı.

Rusya’daki Rossiyskaya Gazeta veya Polonya’daki Onet.pl’nin yanı sıra TASS veya RT.com gibi birçok önde gelen uluslararası medya, Almanya’nın önde gelen haber ajansı Deutsche Presse-Agentur (dpa) gibi EuroBeachVolley’i oldukça kapsamlı bir şekilde ele aldı.

EuroBeachVolley, 15 – 20 Eylül tarihleri ​​arasında Majori sahilinde düzenlenen yarışma ile özellikle etkinlik günlerinde sosyal medyada da oldukça popüler ve trend bir konuydu. Medya, sporcular, Ulusal Federasyonlar ve oyuncular 3.396 gönderi yayınladı, 52,9 milyon potansiyel medya temas noktası gerçekleşti.

Yayınların çoğu (% 36) İngilizce, İtalyanca (% 15) ve Almanca (% 12) çevrimiçi olarak en sık kullanılan sonraki diller oldu.

EuroBeachVolley hakkındaki genel düşünce, oyuncular ve Ulusal Federasyonlar gibi paydaşların yanı sıra, CEV ve yerel Organizasyon Komitesi’nin koronavirüs pandemisi zamanlarında böyle bir olayı gerçekleştirme çabalarını öven medya temsilcileriyle çok olumluydu. Bu, hem seçkin hem de gelecek vaat eden takımlara, salgının çoğu etkinliğin iptal edilmesine ve Tokyo 2020 Olimpiyatlarının ertelenmesine neden olduğu bir sezonda dört gözle bekleyecekleri bir şey sağlamak için özellikle önemliydi.

Dahası, organizatörler ve CEV, turnuvanın mümkün olan en kısa sürede ve güvenli bir şekilde devam etmesi ile tam bir yarışma gününün iptalini zorlayan zorlu hava koşullarıyla başa çıkmanın bir yolunu bulabildiler.

Etkinlik doruk noktasına 20 Eylül’de Heidrich / Vergé-Dépré ve Norveç’in altın çocukları Anders Mol / Christian Sørum’un Avrupa şampiyonasının nihai galibi olarak çıkarken, “Vikingler” arka arkaya üçüncü kıta tacını güvence altına aldığında doruk noktasına ulaştı.
. https://youtu.be/5iaq9Zy7lX4

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu