Plaj Voleybolu

EuroBeachVolleyU20 Eylül’de

CEV ve Çekya Voleybol Federasyonu, 9-13 Eylül tarihleri arasında Brno şehrinde düzenlenecek olan yarışma ile # EuroBeachVolleyU20’nin 2020 sezonuna yeniden başlaması çalışmalarına başladı.
Bu tarihler, ekipler için Avrupa çapında kısıtlamalar yavaş yavaş azaldığından ve organizatörlere yarışmanın başarılı bir şekilde başlamasını sağlamak için daha fazla zaman kazandıracak. Turnuvanın aslen 12-16 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilmesi bekleniyordu.

Brno şehri ve Sokolske Koupaliste Spor Merkezi’ndeki mekan, U18 kıta şampiyonasının 2003, 2007, 2012, 2016 ve 2018 sürümleri de dahil olmak üzere etkileyici sayıda turnuvaya ev sahipliği yaptı. Ayrıca, 2004 U23 Avrupa Şampiyonası da Brno’da gerçekleşti.

Bu nedenle, Laura Ludwig, Marleen van Iersel, Pablo Herrera, Janis Smedins, Sara Goller, Erika ve Emilia Nyström gibi eski ve şimdiki Plaj Voleybolu yıldızları, Çek kentindeki uluslararası kariyerlerinin ilk adımlarını attılar. Eylül başlarında Avrupa’nın yeni nesil Plaj Voleybolu yıldızlarının becerilerini ve parlaklığını gösterecekleri, böylece koronavirüs krizinden sonra güçlü bir esneklik ve umut mesajı gönderecekleri yer burasıdır.

Çek Voleybol Federasyonu Başkanı Marek Pakosta, “Çek Voleybol Federasyonu adına tüm katılımcıları, oyuncuları, antrenörleri ve personeli Brno Şehri’ne davet etmekten onur duyuyorum” diyor. “Gençlik kategorileri gelecekteki plaj voleybolu yıldızlarının ve sporumuzun kendisinin gelişimi için önemlidir.  CEV’nin bu kadar önemli bir olayın organizatörü olarak bize olan güvenini bir kez daha göstermesinden gurur duyuyoruz. ”
“Dünya genelindeki genel durumla ilgili olarak, organizatörler olarak tüm koşulları yerine getirebildiğimiz için çok mutluyuz ve 2020 numaralı # EuroBeachVolleyU20 sürümünün güvenli bir şekilde teslim edilmesine hazırlanabiliriz. Rekabetçi sporun tekrar yoluna girmesinin olumlu bir sinyal olacağına inanıyoruz! ” diye sonlandırdı.

Avrupa Voleybolu için sözde ‘Marshall Planı’nın bir parçası olarak, CEV, Voleybol’un yeniden başlamasını artırmak amacıyla ve koronavirüs krizinden sonra Plaj Voleybolu faaliyetleri ve bu tür yarışmalara katılımı teşvik etmek için turnuvanın organizatörlerine ve seyahat eden takımlara ek finansal destek sağlayacak.

# EuroBeachVolleyU22 ile ilgili güncelleme
Hollanda Voleybol Federasyonu, CEV’ye, yeni koronavirüsün yayılmasını önlemek için mümkün olduğunca büyük toplantılardan kaçınmak için uygulanan kısıtlamalar nedeniyle, Vlissingen şehrinde 2 ila 6 Eylül de yapılması planlanan bu yılki # EuroBeachVolleyU22’ye ev sahipliği yapamayacaklarını bildirdi. Olayın yeniden planlanması ve yeniden tahsisi ile ilgili diğer güncellemeler zamanında yapılacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu