Kar Voleybolu

EuroSnowVolley Ödül Miktarı Artıyor

Etkinliğin profilini daha da arttırmak ve sporun istikrarlı büyümesini desteklemek amacıyla CEV, bu yılki CEV EuroSnowVolley’de ödül parasında muazzam bir artış olduğunu açıkladı. Toplam ödül,15.000 € ‘dan benzeri görülmemiş bir şekilde 50.000 €’ ya kadar çıkartıldı. CEV Yönetim Kurulu tarafından verilen bu karar, hala genç olan voleybol tarihinin gerçek bir kilometre taşını oluşturuyor ve #EuroSnowVolley’in ikincisi şimdiye kadarki en kazançlı Kar Voleybolu yarışması oldu.

9-12 Nisan tarihleri arasında St. Anton am Arlberg’de gerçekleşecek olan bu etkinlikte cinsiyet başına 24 takım yer alacak ve iki takım Kar Voleybolu Avrupa şampiyonluğu ile taçlandırılacak. Aslında, Wagrain-Kleinarl ve Flachau’da 2018’de düzenlenen tarihi prömiyer filenin her iki tarafında hala iki oyuncu yer aldığından üç ila dört oyuncudan oluşan takımlar ilk kez  #EuroSnowVolley’de yarışacak.

2020 EuroSnowVolley, CEV ve FIVB tarafından Kar Voleybolu yetiştirme ve bu disiplini mümkün olduğunca popüler hale getirme ortak çabalarında oluşturduğu yakın işbirliğindeki bir sonraki adımı temsil ediyor.

Anton am Arlberg, Avusturya’nın en popüler kayak merkezlerinden biri, kış sporlarını sevenler için gerçek bir ‘cennet’ ve Alp köyü de Nisan 2019’da Avrupa Turu’nun durdurulması da dahil olmak üzere daha önce Kar Voleybolu yarışmalarına ev sahipliği yaptı.

“Hedefimiz Kar Voleybolunun gelişimini desteklemektir. Bu taze, dinamik ve enerjik disiplin Avrupa çapında çok hızlı bir hızla büyüyor ve bu yılki EuroSnowVolley’de yarışan oyuncular için söz konusu ödül parasındaki artış, Kar Voleybolu’nun olumlu imajını teşvik etme ve önemli olaylarımızdan birinin değeri, ”dedi CEV Başkanı Aleksandar Boričić

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu