Genel Haberler

Evde Kalmanın Anahtarı

Koronavirüsün yayılmasına karşı üç haftalık aşırı önlem, gerçekten bu kadar uzun mu oldu? Voleybola odaklanmaya devam etmek zor, yapabileceğiniz tek şey eğriyi düzleştirmek için evde kalmak. Bu yüzden çevrimiçi yayınlanan daha az egzersize ve hayatlarının diğer yönlerine odaklanan daha fazla voleybol oyuncusu gördük. İletişimde kalmak harika, çünkü bu insan sanal bağlantısı olmasaydı nerede olurduk? Öyleyse haftaya bakalım ve Avrupa Voleybolunun yıldızları arasında çevrimiçi olanları görelim.

Bu sıkıntılı dönemde, size yaşam hakkında olumlu bir not veren hikayeleri duymak veya okumak her zaman iyidir. Sırp libero Nikola Rosiç bu hafta Facebook sayfasında böyle bir hikaye anlattı. Ateş ve kendi kendine izolasyonda hafif bir artıştan sonra, COVID-19 için test pozitif çıktı. Ne olacağına dair bir şüphe döneminin başlangıcıydı. Neyse ki, Üniversite Hastane Merkezi Dr Dragiša Mišović’in doktorlarının yardımıyla iyileşebildi. Şimdi iyi ve aldığı bakım için çok minnettar. Önemli bir mesaj paylaşıyor: ‘Evde kalın ve kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın’.

Dairenizde tek başınıza olduğunuzda ve çıkamadığınızda ekip arkadaşlarınızla iletişim halinde olmak kolay değildir. Bu yüzden Cucine Lube CIVITANOVA Zoom üzerinde ortak bir çalışma yapıyor. Yıldız pasörleri Bruno Rezende bunu CEV’un yorumcusu Dave Rogers ile bu hafta #Unscripted konuşmada paylaştı. Voleybol ve özellikle Rio 2016 hakkında konuşarak #PasstheTime’a birlikte karar verdiler. Bruno ayrıca kendisi ve en yakın arkadaşlarından birkaçının Brezilya’nın fakir insanları için yaptığı büyük işten bahsediyor.

Zoom, evde sıkıştığında insanları döngüde tutan uygulamalardan biridir. İster Skype, Teams veya Zoom ile çalışıyor olun, hepimiz iletişim kurmanın yollarını buluyoruz. CEV de bile Avrupa Voleybolu için çok çalışmaya devam etmek için dijital konferans başladı.

Geçtiğimiz haftalarda, çok zorlu antrenmanlardan tuvalet rulolu oyunlara kadar birçok egzersiz videosu gördük. Ancak bu tür videolarda bir düşüş oldu, belki de doygunluk noktası karşılandığı için. Şimdi Avrupalı yıldızların, sezon boyunca vakti olmayan yeni veya eski bir hobiyi ele geçirdiğini görüyoruz. Örneğin, CONEGLIANO’nun pasörü Joanna Wolosz. Daha önce hiç klavye kullanmamıştı, ancak iki günlük uygulamadan sonra, hayranlarıyla paylaştığı şey buydu.

Başka bir eğlence, eski maçları izlemek veya yeniden yaşamaktır. Hollandalı pasör Laura Dijkema, kendine ve hayranlarına 11.000 seyirci bulunan bir Ahoy Rotterdam stadyumunda EuroVolley’in finalini hatırlatmak için geri döndü. Voleyboldamları Rusya ile bu maçı kaybetmesine rağmen, hala Laura için çok hoş bir anı.

Tecrit haftaları arttıkça motive olmak zor bir iştir. Bu yüzden Igor Gorgonzola NOVARA bir mesaj gönderdi. Oyuncularının birçoğu, korona krizinde insanlara yardım eden harika bir iş yapan herkes için destek sözlerini paylaşıyor. Pek çok farklı dilde bir mesaj duymak çok ilham verici.

Yani bu, Avrupa’nın Voleybol seçkinlerinden sosyal uzaklaşma ve evde kalmanın bir haftası. Ve artık kendinizi motive edemeyeceğinizi hissettiğinizde, VakıfBank’ın smaçörü Isabelle Haak’ın bu sözlerinin size ilham vermesine izin verin. En önemli şeylere odaklanalım ve kendimizi ve birbirimizi güvende tutalım!

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu