Köşe YazarlarıManşet

Fair Play, Ekip ve Barcelos Horozu

Genel Yayın Yönetmenimiz Savaş Eskigülek, Aydınlık Gazetesi'ndeki 'Haberiniz Olsun' köşesinde VakıfBank'ın 5. Avrupa Şampiyonluğundaki gizli kalmış noktaları kaleme aldı.

Merhaba Kıymetli okurlarımız,

Bugün sizlere üç farklı konudan bahsedeceğim.

Gençlik ve Spor haftasında Avrupa ve Dünya Kupalarında kazanılan şampiyonluklar, 19 Mayıs coşkusunu daha da arttırdı.
Tekvando, basketbol, voleybol ve ampute futboldan gelen uluslararası başarılar göğsümüzü kabarttı. Gazetemiz yazarlarından sevgili Cem Zeren, Salı günkü yazısında detaylarıyla bunlara yer verdi. Kaçıranların okumasını tavsiye ediyorum.
Ben de bugün, bu tarihi haftanın voleybolla ilgili bölümlerindeki bazı gizli kalmış yönlerden bilgiler verip ‘Haberiniz Olsun’ istiyorum.

En az Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları kadar beni mutlu eden bir olaydan başlamak istiyorum.
Hatırlarsınız, 13 Mayıs’taki yazımda Mersin’de gerçekleştirilen Festival Voleybol organizasyonunda TVF’nin ‘Fair Play­-Beyaz Kart’ uygulamasından bahsetmiş; “Adil Oyun” davranışı gösterip dereceye giren sporculara ödül verileceğini duyurmuştum.

Beyaz Kart’ta İlk Ödüllerin Sahipleri Belli Oldu

Küçük Erkeklerde İstanbul ES Voleybol Spor Kulübü’nün 3 oyuncusu birden ödüle hak kazandılar. Emirhan Özçelik, Efe Genç ve Fatih Kerim Demirtaş ile Midi Kızlarda VakıfBank Spor Kulübü’nden Güz Özerol, hem ödül kazandılar hem de arkadaşlarına örnek olacak davranış sergilediler. Başta sporcularımızı, ailelerini ve onları yetiştiren tüm öğretmen ve antrenörlerini tebrik ediyorum. Kendilerini bir başka yazımda detaylı bir şekilde tanıtacağım.

VakıfBank 5. Kez Avrupa’nın En Büyüğü

Slovenya’da tanıklık ettiğim tarihi zaferi, 24 Mayıs’taki yazımda etraflıca anlatmıştım. Sarı siyahlıların Başkan, menajer, koç ve oyuncuları basında detaylı bir şekilde yer aldı. Ben de bu büyük zafere katkısı olan diğer emekçilerin hakkını teslim etmek amacıyla satırlarıma taşımak istedim. Cesar Hernandez Gonzalez, Saim Pakkan, Ahmetcan Erşimşek, Fikret Ceylan, Fatih Yağcı, Giovanni Miale, Sabri Erdoğan, Georgi Vasiler Bivolarski, Enis Aksan, Neslihan Demir Güler, Bilun Yılmaz ve Şevval Akman’ı bu muhteşem ekibin kusursuz parçaları olmaları sebebiyle tebrik ediyorum. Bir de başta sevgili Alp Himmet Karaca olmak üzere Levent Özvarnalı ve isimlerini dahi bilemediğim bir başka ekip var ki onlar da en az sahadakiler kadar ter akıtıyorlar. Hepsine gönül dolusu tebriklerimi gönderiyorum.

Hayatında İlk Kez Voleybol Maçına Gitti, Avrupa Kupasına Uzandı

24 Mayıs’taki yazımda sinema ve dizi oyuncusu, 2007 yılı Miss Mediterranean – Akdeniz Güzellik Kraliçesi Buket Aslan’dan kısaca bahsetmiştim. Maç sonrası Ljublajana’da uzunca sohbet etme imkânı bulduk kendisiyle. O da, bayrağımızı yurt dışında dalgalandırmanın gururunu yaşayan bir Türk Kadını. Filenin Sultanları’nın Japonya’daki tüm maçlarını izlediğini ve Türk Kadınlarının daha fazla desteği hak ettiğini düşünerek voleybola ilgisinin arttığını söylüyor.

 

 

 

 

Biletler Satışa Çıkar Çıkmaz Biletimi Aldım, En Önden Yer Buldum

 

 

 

 

 

 

Tek başına 65 ülke gezdiğini ancak Ljubljana seyahatinin hayatının en güzel macerası olduğunu belirten Buket, ilk önce Atatürklü Türk Bayrağını koymuş bavuluna. Maç boyunca hiç elinden düşürmediği bayrağımızı o günün anısına gururla saklayacağını söylüyor.

‘Maç biletimi 2 ay önce aldım. O gün biletimi alırken kazanacağımızı biliyordum. Çünkü Peru seyahatinde aldığım Barcelos Horozu da yanımdaydı. Masumiyetin simgesi olan bu objenin uğur getirdiğine inanılıyordu. 20 Mayıs günü VakıfBank oyuncularıyla aynı uçakta olduğumu görünce inancım daha arttı. Uçakta Brezilyalı Gabi’ye durumu anlattım. Barcelos Horozunu görünce önce şaşırdı sonra çok sevindi. Çünkü O da bu öyküye inanıyordu.

Kim bilir; belki de Gabi’ye verilen MVP ödülünün yardımcısı oldu benim horoz! Taraftar olabilmenin, moral, inanç ve güvenin bu kadar değerli olduğunu gözlerimle gördüm. Kadınların başarılarını desteklemekten gurur duyuyorum. Artık çok daha fazla gideceğim maçlara. Seyahatin en güzel anı, Avrupa Kupası ile çektirdiğim fotoğraf oldu. Bunun için de sana ne kadar teşekkür etsem az’ diye soluk almadan anlattı hissettiklerini.

 

 

 

Gerçekten eşine az rastlanır bir öykü oldu Buket’in yaşadıkları. Barcelos Horozunun etkisi midir bilmem ama voleybol büyüsünün tescilli bir güzeli ‘Bizim Takıma’ kazandırdığı kesin!

Salonda yarattığın sinerjiyle seni de kupada emeği olanlar arasında görüyoruz Buket Aslan!

Kalın sağlıcakla.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu