Farkında mısınız? Dünyamız ısınıyor: “15 Mayıs Dünya İklim Günü”.

0
24

İklim, insan hayatını doğrudan etkileyen iki etkenden biridir.

Bugün “15 Mayıs Dünya İklim Günü”. Tarım arazileri ve ürünleri iklim değişikliklerinden doğrudan etkileniyor. İklim değişikliği ile mücadele ve sera gazı emisyonu azaltım çalışmaları sadece uluslararası anlaşmaların bir gereği olarak algılanmamalı. Yaşanabilir bir dünya için herkes üzerine düşen görevi yapmalı ve atmosferi korumalı.

Voleybol Aktüel olarak bireylerden kurumlara kadar her kesimi bu konuda farkındalık oluşturmaya davet ediyoruz. Küresel ısınmadaki yarım derecelik artışın bile büyük yıkımlara yol açabileceği bilimsel verilerle kanıtlanırken, hepimiz bu gezegende havayı kirleterek ve israf ederek kendi yaşamımıza zarar verdiğimizi biliyoruz.
Yaşanabilir bir dünya için sıfır atık konusundaki bireysel duyarlılığımızın bilincinde olmalıyız. Toplumun her kesimi bu sorumluluğu taşımalı ve bu bilinci bir diğerine aktarmak için de çalışmalıdır.

Aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenimiz Savaş Eskigülek’in ortaokul arkadaşı da olan ve Dünya İklim Krizi Çalışma Grubu moderatörü Dr. Ümit Şahin’in Dünya İklim Günü sebebiyle İstanbul Kent Konseyi’nde yaptığı açıklamayı sizlerle paylaşmak istiyoruz:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here