Dünya

Fawcett Yeni Bir Yaşama Başlıyor

Dentil Praia Clube’de voleybol oynayan ABD’li smaçör Nicole Fawcett, 11 yıl profesyonel olarak oynadıktan sonra spordan uzaklaşmaya karar verdi.

“Artık emekli olmayı düşünüyorum” dedi. “Sürekli ülke dışında yaşamaktan gerçekten yorulmaya başladığımı biliyordum ve evdeyken ayrılmak istemiyordum. Bence en zor kısım şimdi zamanın gelip gelmediğine karar vermekti. Hala iyi oynayabileceğimi hissediyorum ama aynı zamanda vücudumun eskisi gibi iyileşmediğini fark ettim. Hayatımda yeni bir bölüm başlatmak istiyordum ve şimdi zamanın geldiğini hissettim ve zirvede bitirdim. ”

33 yaşındaki Fawcett, yedi sezonda 35’e kadar turnuvada ABD’yi uluslararası düzeyde temsil etti ve 2014’te ülkeye ilk Dünya Şampiyonası unvanını kazandıran ekibin bir parçasıydı. Ertesi yıl, 2015 Pan-Amerikan Oyunları’nda altın madalya kazanılan turnuvanın En İyi Smaçörü idi.

Penn Eyaletinde verimli bir kolej kariyerinden sonra, Fawcett de profesyonel düzeyde başarılı oldu. Porto Riko, Rusya, Brezilya, Çin, Kore, Türkiye ve İtalya’da oynadı. Brezilya, Çin ve İtalya’da ulusal unvanlar kazandı ve 2012-2013 sezonunda Kore’de oynadığı bir maçta 55 sayı ile dünya rekoru kırdı.

“Hala kanıtlayacak bir şeyim olduğunu hissetseydim spordan ayrılmazdım,” diye ifade etti. “İdeal olmayan anlar var, ama öğrenilecek bir ders olduğuna gerçek bir inançlıyım ve bir noktada yaşadığım hayatın deliliğine geri dönüp gülebileceğim. Yaptığım ve başardıklarımdan gurur duyuyorum, ama bunun için oynamadım. Oynadım çünkü sporu ve spor oynamayı kesinlikle seviyorum. ”

Ancak Fawcett, yakın zamanda Ohio, Columbus’taki Ohio State Üniversitesi kadın voleybol takımı için gönüllü yardımcı antrenör olarak ilan edildiği için spordan uzak durmayacak.

“Emekli olduktan sonra kendimi spor çevresinde tutmam gerektiğini biliyordum, çünkü bu hiç yaşamadığım ve bazı arkadaşlarınızla ve ailenizle konuştuğum bir yaşam olacak, bir plana sahip olmak geçiş sürecine yardımcı olmak için en iyi hamle oldu, ” diye ekledi. “Ohio State fırsatı vardı ve voleybolumu düzeltmenin yanı sıra bana ödeyebileceğimden fazlasını veren sporu geri vermenin mükemmel bir yer olduğunu hissettim.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu