Fenerbahçe Voleybol Takımının ilk kaptanından Sultanlara mesaj

0
61

Ülkemizi 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda temsil edecek tek takım olan A kadın milli Takımımıza destek mesajları yağıyor.
Filenin Sultanlarına bir destek mesajı da Fenerbahçe Spor Kulübü’nde voleybol ve basketbol şubelerinin kurulmasında öncülük eden, kürek ve atletizm takımlarında da görev yaparak tarihe iz bırakan Fenerbahçeli eski sporcu Dr. Ayten Salih Berkalp’ten, Kaptan Eda Erdem Dündar ve A Milli Kadın Voleybol Takımımıza mesaj var:

1954 yılında Fenerbahçe’nin Voleybol ve Basketbol Takımlarının kurulmasına öncülük eden ve kürek ve atletizm branşlarında da çok sayıda başarı kazanmış Tarihe İz Bırakan Fenerbahçeli Kadınlarıdan Dr. Ayten Salih Berkalp, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek Fenerbahçe Opet ve A Milli Kadın Voleybol Takımımızın kaptanı Eda Erdem Dündar ve tüm takıma başarı dileklerini iletti.

Ayten Salih Berkalp: “Bana bu fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Biz Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımının 1954 yılındaki kurucusu ve aynı zamanda dört takım, sadece basketbol ve voleybol değil, atletizmde, son iki yıl kürekte de başarılar kazanmış ilk kaptanı olarak bugün Tokyo Olimpiyatları’nda Türk voleybol takımı ve aynı zamanda Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar’a küçük bir mesaj vermek, onu biraz yüreklendirmek daha doğrusu takımı yüreklendirmek istiyorum.” dedi.

Dr. Ayten Salih Berkalp, kaptan Eda Erdem Dündar için paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı.

‘Sevgili Eda, Fenerbahçeli ablalarınız 67 yıl önce Türk kadın sporcularını da Olimpiyatlarda izlemek amacıyla 4 branştaki Fenerbahçe kız takımlarını kurmuştuk. 2012 Londra Olimpiyatları’nda 9. olarak hedefimizi gerçekleştirdiğimiz için büyük bir sevinç ve gurur duymuştuk. Bu yıl yine Olimpiyatlarda Türk Milli Kadın Voleybol Takımı olarak yer almakla bizleri onurlandırdınız. Maç günlerinde sadece buradan, Kıbrıs’tan ve Türkiye’de değil dünyanın her yerindeki Türk kadınının kalbi, sizin için çarpacak, mücadelenizi candan destekleyecek, başarılı olmanızı dileyecektir. Olimpiyat Oyunları’nda yine sevgili 22 Fenerbahçeli sporcumuzun değil, tüm Türk sporcularımıza başarılar dilerim. İnşallah zaferden sonra İstanbul’da görüşmek ümidiyle Kurban Bayramınızı kutlar, pandemiden en kısa sürede kurtulmak ümidiyle gözlerinizden öper, herkese selam, sevgi ve saygılar sunarım.’

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here