Efeler LigiLiglerManşet

Fenerbahçe’de Erkan Togan Dönemi

Polonyalı antrenör Mariusz Sordyl ile yollarını ayırma kararı alan Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımı’nın yeni antrenörü belli oldu.

Sarı-lacivertli ekibi önümüzdeki sezon deneyimli antrenör Erkan Toğan’ın çalıştıracağı öğrenildi.

Erkan Toğan kimdir?

Yurtiçi ve yurtdışında birçok takımda mücadele ettikten sonra son olarak Avusturya’da hotVolleys Vienna’ya transfer olan Erkan Toğan, burada bir sezon oynadıktan sonra oyunculuk kariyerini sonlandırmıştı.

Ardından antrenörlüğe başlayan Erkan Toğan ilk olarak Avusturya Milli Takımı’nda yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Daha sonra Tomis Constanta’da yardımcı antrenörlük yapan Toğan, sezonun devamında Viyana’ya HotVolleys’e döndü ve burada baş antrenör olarak çalışmaya başladı.

Daha sonra hotVolleys Vienna ile kontrat yenileyen Erkan Toğan, takımı ile CEV Kupasında mücadele etmişti.

Erkan Toğan, 2014-2015 sezonunda Ziraat Bankası’nda, 2015-2017 sezonlarında ise Halkbank’ta yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Halkbank ile iki kez Efeler Ligi şampiyonluğu yaşadı.

2019 yılında yarım sezon Avusturya Ligi’nde VCA Amstetten takımını çalıştırdı.

Milli takımlarda da görev yapan Erkan Toğan bir dönem Türkiye Plaj Voleybolu Milli Takımında da antrenör olarak çalıştırırken son olarak A Milli Erkek Voleybol Takımı’nda yardımcı antrenörlük görevini üstleniyordu. Toğan, A Milli Erkek Voleybol Takımı ile CEV Avrupa Altın Ligi’nde şampiyonluk yaşamıştı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu