AvrupaCEVManşet

Ferhat Akbaş: Hedefimiz ”Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak.”

TAURONLIGA PL: Grupa Azoty Chemika Police’in koçuyken Podpromie salonunda oynanan maçlarla ilgili özel anılarınız var mı?

Ferhat Akbaş: Öncelikle bu salondaki atmosfer her zaman çok hoş olmuştur. Orada Chemik ekibiyle birkaç maça katılma fırsatım oldu. Neyse ki, genellikle iyi sonuçlar aldık, bu yüzden bu salon ve Rzeszow’da oynanan maçlar hakkında çok güzel anılarım var.

TAURONLIGA.PL: Bu sezon Eczacıbaşı Dynavit İstanbul mükemmel bir performans sergiliyor ve Türkiye rekabetinin yenilgisiz lideri. Bu eşit ve etkileyici eğilimin anahtarı nedir?

Ferhat Akbaş: Cevap basit: Her açıdan çok iyi çalışıyoruz. Kadrosunda yıldızlar olan harika bir takımımız var. Ancak, antrenmanlarda çok iyi, sıkı ve ısrarla çalıştıkları için kızlara minnettarım. Bu çalışma ve tüm ekibin emeği sayesinde etkilerini çok güzel sonuçlar şeklinde görebiliyoruz.

TAURONLIGA.PL: Takımınız hangi müsabakalarda (Türkiye Ligi’nde mi yoksa Şampiyonlar Ligi’nde mi) daha fazla baskı altında ve daha zor bir görevle karşı karşıya sizce?

Ferhat Akbaş: Türkiye ligi çok güçlü ve şampiyonluk mücadelesinde gerçekten güçlü rakiplerimiz var, başta VakıfBank ve Fenerbahçe İstanbul. Ligdeki diğer takımlar da her yıl daha da güçleniyor ve daha tehlikeli hale geliyor. Bu açıdan Şampiyonlar Ligi grup aşamasında oynamak bizim için biraz daha kolay çünkü orada çok güçlü rakipler yok. Ancak çeyrek finalden itibaren durum farklı çünkü rekabet zorlu ve bunlar harika maçlar.

TAURONLIGA.PL: Takımınızda Tijana Boskovic, 2022 Dünya Kupası’nın MVP’si olarak onayladığı, dünyanın en iyi hücum oyuncularından biri. Böyle olağanüstü bir voleybolcuyla çalışmak nasıl?

Ferhat Akbaş: Onunla çalıştığım için şanslıyım. Sadece voleybol için değil, tüm profesyonel sporlar için harika bir örnek. Spora karşı harika bir tavrı ve yaklaşımı var, inanılmaz hırslı; aynı zamanda hem saha içinde hem de saha dışında lider tiptir. Tijana birkaç yıldır takımımız için büyük bir güç oldu ve kulüple olan sözleşmesini uzattığı için şanslıyız, bu yüzden önümüzdeki yıllarda desteğimiz olacak.

TAURONLIGA.PL: Hücum pozisyonunda başka bir harika oyuncuya, yani Samantha Fabris’e sahip olmanız ve bu hücum oyuncularından birinin önemli bench katkısı hakkında ne söylersiniz?

Ferhat Akbaş: Samanta kendini takımda çok iyi buluyor, arkadaş canlısı, çok fazla yeteneği ve tecrübesi var. Hırvat milli takımında birlikte çalışmaktan birbirimizi iyi tanıyoruz ve onun potansiyelini nasıl kullanacağımızı ve hücum pozisyonunda çok iyi oyuncularımız olduğu gerçeğini biliyoruz. Samanta, grup içinde iyi çalışan ve kendisine verilen görevleri çok iyi yapan bir kişidir. Takımımızın neye ihtiyacı olduğunu biliyor ve bize çok şey veriyor.

TAURONLIGA.PL: Developres ile rekabetinden ne bekliyorsunuz? Polonya Ligi’ndeki ikinciler Eczacıbaşı’nı durdurabilecek mi?

Ferhat Akbaş: “Hedefimiz Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak, bu yüzden rakiplerimize bakmıyoruz, sadece bu yarışmadaki her maçı kazanmaya odaklanıyoruz. Developres’i yenmek için Polonya’ya geldik ve ardından evimizde de rövanş maçını kazanmak isteğiyle sahaya çıkacağız.”

Kaynak Site: tauronliga.pl
Yazar: Karolina Korbecka

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu