1. LigKadınlar

Fethiye Bahçeşehir kaçan galibiyete değil Azra Selin’e üzüldü

Bu sezon ilk kez Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1.Ligi’ A Grubunda mücadele etmeye başlayan Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, sezonun ilk maçında ligin iddialı ekiplerinden Muratpaşa Belediyespor’u konuk etti.

Sezonun ilk maçında Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, Fethiye Ticaret Odası Başkanı Osman Çıralı takımı yalnız bırakmadılar. Konuk ekipten de Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Kulüp Yönetimi tribünde yer aldılar.

Pandemi sonrası voleybolu çok özleyen voleybol severler, kurallar gereği salonun kendilerine ayrılan %50 kapasitelik bölümünü tamamen doldurdular.

Karşılaşmada ilk seti kazanmasına rağmen maçta 2-1 geriye düşen Fethiye Bahçeşehir Koleji, skoru 2-2 yapmayı başardı.
Maçın netice setinin hemen başında yeni transferlerden smaçör Selin Çimen, bir pozisyona da sakatlanarak oyuna devam edemedi. Son seti 15-11 kazanan konuk ekip olunca Fethiye Bahçeşehir Koleji ilk maçta 1 puana razı oldu.

Ortaya koyduğu başarılı oyunla umut veren Muğla temsilcisi, kaça galibiyetten çok sezonun ilk maçında sakatlanarak sezonu kapatan genç smaçöre üzüldü.

Fethiye Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü Başkanı İbrahim Erdem yaptığı açıklamada, “İyi bir mücadele ortaya koyduk. Rakibimizi elimizden kaçırdık. Başa baş geçen mücadelede son sette köşe oyuncumuz Selin Azra Çimen’in sakatlanması kaybetmemizde etkili oldu. Önemli bir bütçeyle kurulu Muratpaşa Belediyesi karşısında sporcularımızın ortaya koyduğu oyun gelecek için bizi mutlu etti. Bundan sonraki karşılaşmalarımızda daha başarılı olacağız” ifadelerini kullandı.

Genç smaçöre geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, eskisinden çok daha güçlü bir şekilde sahalara döneceğine olan inancımızı da belirtmek istiyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu