Uncategorized

Filede yeni soluk: Samsun Voleybol Gençlik Spor Kulübü

Samsun Voleybol Gençlik Spor Kulübü kurularak voleybol branşında faaliyetlerine başladı. Kulüp Başkanı Sinan Özgültekin, “Voleybolu ve hatta sadece sporu sevenlerle bir araya geldik. Samsun’da erkek voleybolunu yeniden canlandırmaya karar verdik” dedi.

‘TAKIM SAYILARI AZALDI’

Samsun’da eski voleybolcular ve antrenörler bir araya gelerek erkek voleybolunda hamle yaptı. Samsun Voleybol Gençlik Spor Kulübü’nü kurarak faaliyetlere başladılar. Kulüp Başkanı Sinan Gültekin, “Samsun’daki voleybol potansiyelini voleybolla ilgilenenlerden bilmeyen yoktur ve İl dışından kime selam versek; Samsun’da erkek voleybol takımı yok mu? diyorlar. Ben ve benim gibi düşünenler yeterli açıklamayı yapamadığımızdan, artık sözleri ağzımızda dolandırıyoruz. Samsun’da şuan TVF 1. Ligi’nde oynayan Büyükşehir Belediyesi Anakentspor bayan takımı var. Yani kısaca Samsun’da şu an itibariyle kulüplerde; küçük, yıldız, genç bayanlar kategorisinde 11 takım iştirak etmiş ve yarışıyor. Erkek takılarında ise kulüpler küçük erkekler kategorisinde sadece 2 takım, yıldız kategorisinde 4 takım iştirak etmiş ve kulüpler gençler kategorilerinde takım yok. Durum bu kadar vahim” dedi.

ÜÇ SALONDA ÇALIŞMA VAR

Başkan Özgültekin, “İşte biz bu durum nedeniyle voleybolu ve hatta sadece sporu sevenlerle bir araya geldik. Samsun’da erkek voleybolunu yeniden canlandırmaya karar verdik. Çünkü Samsun’da bayan takımı ve erkek takımlarının sayısı son 4-5 yılda çok çok azaldı. En son 2019-2020 sezonu başında 2. Lig temsilcimiz Bafra Belediyespor da kapatınca oyuncular ya ortada kaldı veya çeşitli kulüplerde yer alma şansına sahip oldu. Şu an Samsun’da iddia ediyorum en az 2. Lig seviyesinde oynayabilecek kapasitede 3 takım sayısı kadar erkek sporcu var ve hiçbir şey yapamıyorlar. Bu nedenle yola çıktık ve Samsun Voleybol Gençlik Spor Kulübü’nü kurduk. Yöneticiler bu yolda nasıl ilerleyeceklerini düşünürken, yaptığımız girişimlerle 2001- 2007 doğumlular arası özellikle erkek öğrencilerle çalışmaya başladık. İdmanlarımız Canik Atatürk Spor Salonu’nda, Samsun Anadolu Lisesi spor salonunda ve Mithatpaşa Anadolu Lisesi spor salonlarında halen devam etmektedir” diye konuştu.

KABUL EDİLİRSE 2. LİG’DEN BAŞLAYACAK

Kulüpte antrenör olarak Suat Koçer ile yardımcı antrenör olarak Aziz Aydın görev yapıyor. Antrenör Suat Koçer ise, “Sizlerden ricamız önce Samsun’da oturan veya tanıdıklarınız vasıtasıyla yukarıdaki yaş grubuna uygun erkek öğrencileri lütfen bize yönlendirin. Voleybolu seven bize maddi manevi destek olabilecek İnsanları bizimle hareket etmeleri için lütfen yönlendirin.  Bayan sporcuları da kabul ediyoruz. Bunu sadece Samsun Voleybolu için yapıyoruz. İleride Voleybol okuluna dönüşür mü ona voleybol sevdalısı olarak bir araya getirdiğimiz insanlar karar verirler. Bu takım büyükler kategorisinde yarışır ve yeterli kaynak sağlanırsa, 2020-2021 sezonunda Bölgesel Lig’den veya kabul edilirsek Türkiye 2. Lig’den başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Mustafa ATASEVEN / Samsun

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu