ManşetMilli Takımlar

Filenin Sultanları 2023 Milletler Ligi’ne Galibiyetle Başladı

Güney Kore: 0 – Türkiye: 3
Salon: Antalya Spor Salonu
Hakemler: Grass Angela (Brezilya)Akulova Yuliya (Kazakistan)
Setler: 14-25, 17-25, 24-26
Süreler: 22′, 24′, 27′

Maçın istatistiği için tıklayınız

GÜNEY KORE: Sowhi, Hoyoung, Jiyun, Jeongah, Juah, Hye Seon, Yeongyeong (L) (Dain, Jungwon (L), Dahyeon, Miyoun, Seungju, Jiyun Moon)

TÜRKİYE: Cansu, Hande, Zehra, Vargas, İlkin, Eda, Simge (L) (Derya, Elif, Saliha, Aslı, Ebrar)

İlk set karşılıklı sayılarla başlasa da Filenin Sultanları, konsantrasyonunu artırarak baskılı oyunu ile oyun farkını ortaya koydu. Cansu hücumda setin ilk bölümlerinde Vargas’ın elini ısıttı, ardından köşe oyuncularımız ve orta oyuncularımızı da hücumda kullanarak pas dağılımını dengeledi. İlk sette dikkat çeken elementlerden biri de savunmada ve blokta etkili oyun ortaya koymamız oldu. Motivasyonunu etkili oyunuyla ortaya koyan Filenin Sultanları set sonuna 11-20 9 sayı farkla önde girdi. Set sayısına 10 sayı fark ile servis çizgisine geçen Milli Takımımız ilk seti 14-25 kazandı.

İkinci sete düşük tempoda başlayan Filenin Sultanları, Güney Kore’yi skorda yakalayıp öne geçtiğinde rakibine molayı aldırdı. Risk alarak atılan servisler takımımızın piskolojik olarak rahat bir oyun oynadığını gösterirken, Aslı Kalaç ilk kez ikinci sette servis için oyuna girdiğinde servis hatası yapan isim oldu. Ebrar Karakurt da ilk kez maçta süre almak üzere Cansu Özbay’ın yerine girerken, Santarelli’nin ikili değişikliğini sonraki sayıdan sonra Vargas’ın yerine Elif Şahin’i alarak tamamladı. Sahadaki köşe oyuncusunu da, set sonuna doğru oyun üstünlüğü kurduğunda Derya Cebecioğlu’na süre vermek adına Hande Baladın ile değiştirdi. Filenin Sultanları ikinci seti de kendi oyunuyla rahat bir şekilde 17-25 kazanarak maçta durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü set karşılıklı sayılarla devam etse de Kore karşısında sergilediğimiz rahat oyun, rotasyonumuzu deneme fırsatı da demek oldu. Set sonuna doğru yaklaşırken farkı 3 sayıya kadar çıkartan Kore karşısında Vargas ve Cansu yeniden oyuna girdi. Üçüncü sette Saliha-İlkin ikilisini izlerken, çekişme set sonuna doğru da devam etti. İki sayı farkla seti 23-25 kazanan taraf A Millilerimiz turnuvanın ilk galibiyetini 3-0 almış oldu.

Milliler, ikinci maçında 1 Haziran Perşembe günü saat 20.00’de Sırbistan ile karşılaşacak.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu