ManşetMilli Takımlar

Filenin Sultanları Turnuvaya Hazır

07-12 Ocak tarihlerinde Hollanda’nın ev sahipliğinde Apeldoorn şehrinde organize edilecek 2020 CEV Tokyo Olimpiyatları Avrupa Kıta Elemeleri öncesinde medya günü gerçekleştirildi.

Medya gününe; A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti ile elemelerde mücadele edecek Hollanda, Polonya, Azerbaycan, Bulgaristan, Almanya, Hırvatistan ve Belçika Milli Takımları’nın başantrenörleri ve takım kaptanları katıldı.

Yerel ve uluslararası basının yer aldığı medya gününde; A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar ile başantrenör Giovanni Guidetti, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

A Milli Kadın Voleybol Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar, “15 günlük hazırlık döneminin ardından Apeldoorn’dayız. Yarın da turnuvaya Almanya karşılaşmasıyla başlıyoruz. Zorlu bir gruptayız. Çok iyi voleybol oynanan takımlarla karşılaşacağız. Turnuvaya iyi başlamak istiyoruz. Umarım, bizi destekleyen taraftarlarımızla birlikte turnuvaya güzel bir başlangıç yaparız” dedi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti ise; “Şu an Apeldoorn’dayız. Turnuvanın başlaması için hazırız. Antalya’da takım halinde iyi bir hazırlık süreci geçirdik. Fiziksel, mental ve teknik olarak iyi durumdayız. İşimizin zor olduğunu ve karşılaşacağımız takımların çok güçlü takımlar olduğunun bilincindeyiz. Kendimize inanıyoruz. Turnuvada maç maç düşünerek gitmemiz daha doğru olacaktır” ifadelerinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu