Genel Haberler

FIVB 2020 Geliştirme Projeleri Platformu

FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça F°, 1 Ağustos 2020’den itibaren açılan başvurularla hareket verilen FIVB Geliştirme Projeleri Platformu 2020’nin lansmanını yaptı.
Dünya çapında ulusal takımların seviyesini yükseltmeyi amaçlayan Projeler Platformunun açılışı, FIVB’nin zorlu zamanlarda bile voleybolun gelişimine olan kararlı bağlılığının açık bir göstergesidir. Platform, FIVB Ulusal Federasyonlarının (NF) 222’sine koçluk, voleybol ekipmanı veya antrenör kliniklerine üst düzey antrenör tedariki yoluyla ulusal takımların seviyesini iyileştirmek için tasarlanmış projeler için finansman talep etme fırsatı sunuyor.
“Artık her zamankinden daha fazla birleşmemiz ve birbirimizi desteklememiz gerektiğine inanıyorum. Sevgili sporumuza yapılan yatırım, şu anda karşı karşıya olduğumuz finansal zorluklarla bile durmamalıdır. Dolayısıyla, sporumuzun iyi yönetimi sayesinde, sporumuza yatırım yapmaya devam etmek için 2019’daki harika finansal sonuçlarımızı kullanabiliriz. Birçok kez söylediğim gibi, spordan gelen para spora geri dönmeli! Bu nedenle, FIVB Projeleri Platformunun 1 Ağustos 2020 tarihinden itibaren 222 Ulusal Federasyonun tamamına açık olacağını duyurmaktan mutluluk duyuyorum! ”
Genel olarak, 2017’den bu yana FIVB, 158 NF’den toplam 276 projeyi onayladı ve voleybol ve plaj voleybolunun geliştirilmesine toplamda yaklaşık 2,9 milyon ABD Doları tutarında bir yatırım yapıldı. Bu 276 projeden 97’si koçluk desteği ve 148’i voleybol ekipmanı desteği içindi. Toplamda FIVB, NF’lerine voleybol sahaları için 8015 top, 23 zemin ve 40 ağ sistemi sağlamıştır.
Projeler Platformu 2020, 30 Eylül 2020 tarihine kadar iki ay boyunca başvurulara açık kalacak ve onaylanan tüm projeler 2021’de başvuruların sunulmasından sonraki yıl teslim edilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu