FIVB, 80 Oyuncu İçin Destek Sağladı

0
27

Küresel COVID-19 salgınından ve ardından erteleme ve iptalden etkilenen profesyonel voleybol ve plaj voleybolu oyuncularına kısa vadeli yardım sağlamak için Mayıs 2020’nin sonunda başlatılan FIVB Sporcular Yardım Destek fFnu FIVB etkinlikleri, dünya çapında 80 oyuncu için temel ihtiyaç desteği sağlamıştır.

Sporcuların Yardım Destek Fonunun adil bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için, şeffaf çevrimiçi başvuru süreci, onaylanan başvuruların sonuçlandırılmasından önce iki aşamada yürütülmüştür. Süreç, FIVB liderliği, FIVB Atletler Komisyonu ve daha geniş FIVB Takımından oluşan özel bir Görev Gücü tarafından yönetildi. 272 voleybolcu ve 86 plaj voleybolcusu tarafından temel ihtiyaç desteği için toplam 358 başvuru tamamlandı. Ek olarak, koçluk, eğitim ve yarışmalara katılım için 45 kısa süreli plaj voleybolu desteği başvurusu yapılmıştır ve bunlar daha sonraki bir aşamada uluslararası plaj voleybolu takvimi netleştiğinde incelenecektir.

Temel ihtiyaç desteği için 358 başvurunun vaka bazında kapsamlı bir analizinin ardından, 80 oyuncu kısa vadeli yardım almaya hak kazandı. Uygunluk kriterleri arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, bir gelir eşiği, uluslararası ve ulusal düzeylerde yaptırımlardan açık olması, anti-doping kural ihlallerinin olmaması ve 2018-2019 sezonu boyunca gereken minimum sayıda FIVB etkinliğine katılmış olması yer alıyordu.

Girişimin bir sonucu olarak, Avrupa, Asya, Okyanusya ve Amerika’daki çok çeşitli ülkelerden oyuncular artık Arjantin, Avustralya, Beyaz Rusya, Brezilya, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Dominik Cumhuriyeti dahil olmak üzere temel ihtiyaçlar için finansal destek aldılar. Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Letonya, Malezya, Meksika, Hollanda, Peru, Polonya, Porto Riko, İsviçre, ABD ve Vanuatu. Ek olarak, üç aylık mali desteğin kesin miktarı, oyuncuların bulunduğu ülke ve şehrin ekonomisine bağlı olarak 429 USD ile 8.451 USD arasında değişti.

FIVB Başkanı Ary S. Graça Fᵒ şunları söyledi:

“FIVB’nin ihtiyacı olan bir dizi oyuncuyu desteklediğini duyduğuma sevindim. Bu, özellikle her bir voleybol ve plaj voleybolu oyuncusunun sporumuza ne kadar zaman ve özveri harcadığı ve kaçınılmaz etkinlik iptallerinin neden olabileceği önemli etki göz önüne alındığında doğrudur. Umarım bu fon bu oyuncuların sağlıklarına, iyilik hallerine ve eğitimlerine konsantre olmalarını sağlar. Dünya çapında sevgili voleybol ve plaj voleybolumuzun güvenli bir şekilde geri dönmesini planlarken kısa süreli plaj voleybolu takımı desteği için kalan başvuruları işleme koymak için FIVB Sporcular Komisyonu ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz. ”

FIVB Atletler Komisyonu Başkanı Gilberto “Giba” Amauri de Godoy Filho şunları söyledi:

“FIVB Atletler Komisyonu, özel Görev Gücünün bir parçası olarak fonun oluşturulmasına ve tüm başvuruların analizine çok dahil oldu. Hızlı bir yanıt sağlamak için tamamlanan başvuruları gelir gelmez gözden geçirmek için haftada birkaç kez düzenli toplantılar yaptık. Elbette, Görev Gücü’nden isimlerini ve e-posta adreslerini ekleyenlere sayısız hatırlatmaya rağmen, tüm oyuncuların başvurularını verilen süre içinde tamamlayamadıkları için üzgünüz. Fonun önemli ve olumlu bir etkisi olacağına inanıyorum ve Sporcular Komisyonundaki meslektaşlarım ve ben bu zorlu zamanlarda ihtiyacı olanları desteklemekten mutluluk duyuyoruz. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here