Genel Haberler

 FIVB den Sporculara Artan Destek

FIVB Sporcu Komisyonu verimli tartışmalar düzenleyerek FIVB’in sporculara daha da fazla destek sağlanmasını sağlayacak önemli girişimleri desteklemeyi taahhüt etti.

Öncelikle FIVB Yönetim Kurulu, Sporcu Komisyonu tarafından öne sürülen ve uluslararası transfer ücretlerinden elde edilen gelirin bir yüzdesini alacak ve onu destekleyici sporculara yeniden yatırım yapacak bir FIVB Oyuncu Fonu oluşturmak için bir hareketi oluşturacak. Fon; eğitim programları, yasal destek ve kariyer sonrası gelişim gibi çeşitli projeleri kapsayacak.
Ayrıca Sporcular Komisyonu üyeleri, FIVB Sporcular Komisyonu’nun bir sonraki Olimpiyat döngüsü (2021-2024) için seçim süreci de dahil olmak üzere gündemdeki diğer önemli konuları ayrıntılı olarak tartıştılar. Seçim bu yıl yapılacak.
Toplantının başarısı hakkında yorum yapan FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça F ° şunları söyledi:
“Sporcular FIVB’nin tam kalbinde. Sporumuzu dünya çapında bu kadar popüler yapan şey budur ve onları desteklemeye ve başarılı olmaları için mümkün olan en iyi şansı sağlamaya kararlıyız.
“Sporcular Komisyonu’nu muazzam çalışmaları ve geliştirdikleri mükemmel girişimleri için tebrik ediyorum. Sporcuların bakış açısı, çalışmalarımızın yönü için zorunludur ve komisyonla iletişimin kilit noktasıdır. Sporcu sesinin duyulmasını ve FIVB’de iyi bir şekilde temsil edilmesini sağlamak için çabalarken Komisyon’un fikirlerini ve görüşlerini memnuniyetle karşılamaya devam edeceğiz. ”
FIVB ayrıca sporcular için e-öğrenme platformunu geliştirmek için Sporcular Komisyonu ile çalışma taahhüdünü verdi. Platform, atlet refahından kariyer yönetimi ve kariyer sonrası fırsatlara kadar bir dizi konuyu kapsayacaktır. Ayrıca, 1 Ocak 2021’de yürürlüğe giren yeni Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) Kodu hakkında sporcuları da eğitecek.

Nisan 2019’da, FIVB’nin temiz spora olan bağlılığının bir parçası olarak, Uluslararası Federasyon, tüm uluslararası yarışmalarının bütünlüğünü sağlamak için rekabet manipülasyonunun önlenmesi hakkında e-öğrenme kursları başlattı. Sporcular, antrenörler, hakemler ve FIVB yetkilileri için anti-doping ve manipülasyon kurslarının önlenmesi zorunlu olduğundan, 6.000’den fazla katılımcı kursu başarıyla tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu