Dünya

FIVB İletişim Komisyonu video konferans ile toplandı

FIVB İletişim Komisyonu, 2020 voleybol ve plaj voleybolu sezonları için video konferans yoluyla bir araya gelerek planlarını tamamladı.

Toplantıda, yeni Dünya Sıralama sisteminin tanıtılması ve 2021-2024 Olimpik takvimi ilkeleri de dahil olmak üzere Komisyon üyelerinin FIVB’deki son değişiklikler hakkında güncellenmesi üzerinde duruldu. Komisyon ayrıca önümüzdeki yıllarda plaj voleybolu için heyecan verici planları tartıştı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için hazırlıklar da gündemde yer aldı, çünkü komisyon kamera yerleştirme ve oturum planlama için Olimpiyat Yayın Hizmetleri (OBS) planlarını tartıştı ve her ikisinde de oyunları her yerden milyonlarca kişi için en iyi hayran deneyimini sağlamaya odaklandı.

Toplantıda dijital yenilikler ve trendler de tartışıldı. FIVB, yeni ve mevcut hayranlar için daha ilginç ve ilgi çekici video içeriği oluşturmanın net bir stratejik odaklanmasının ardından 2019’da dijital kanallarında büyük bir artış yaşadı. Sporcu ile ilgili içerik FIVB’nin hedef kitleleri için büyük bir hit oldu ve 2020 dijital stratejisi sporcuları ön plana koymaya devam ediyor.

Toplantıda FIVB Genel Sekreteri Fernando Lima şunları söyledi:

“Geçen yıl bizim için çığır açmıştı; hem dijital platformlarımızda hem de TV kanalları açısından önemli sonuçlar elde ettik. 2019 boyunca FIVB 11 milyardan fazla sosyal medya gösterimi kaydetti. Buna ek olarak, Facebook’taki kitlemizi iki kattan fazla artırdık ve şu anda en çok takip edilen üçüncü Uluslararası federasyonuz.

“Hem voleybol hem de plaj voleybolu televizyonda harika sonuçlar verdi. Voleybol Milletler Ligi (VNL), dünya çapında 131 ülkeye dağıtılarak 9.291 saat yayın süresi ve toplam 1.5 milyar toplam kitle oluşturdu. Geçen yıl Almanya’nın Hamburg kentinde düzenlenen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası 112 ülkeye yayınlandı. Bunlar harika sonuçlar ve 2020’de daha fazlasını umuyoruz! ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu