Plaj Voleybolu

FIVB, Plaj Voleybolu Takviminde Değişiklikler Yaptı

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) devam eden Coronavirüs salgını sebebiyle uluslararası etkinliklerinin değerlendirilmesi ve yeniden değerlendirilmesinin ardından FIVB plaj voleybolu takviminde başka değişiklikler yaptığını açıklandı.

FIVB’nin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

FIVB, küresel durumu düzenli olarak izliyor ve ilgili Ulusal Federasyonlar ve destekçilerle yapılan görüşmelerin ardından, plaj voleybolu takviminde çeşitli revizyonlar yapmaya karar verdi. Her zaman olduğu gibi, oyuncuların, görevlilerin ve taraftarların sağlığının ve refahının korunması, alınan tüm kararlarda FIVB’nin en önemli düşüncesi olmaya devam ediyor.
FIVB ve etkinlik organizatörleri, FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu takviminde aşağıdaki değişiklikleri karşılıklı olarak kabul etmişlerdir:
•  10-15 Kasım’da Roi Et, Tayland’da yapılması planlanan U19 Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası – 24-28 Mart 2021’e ertelendi
•  Çin’in Yangzhou kentinde daha önce ertelenen 4 yıldızlı etkinlik – iptal edildi
•  Daha önce Satun, Tayland ve Tuan Chau Adası, Vietnam’da ertelenen 1 yıldızlı etkinlikler – iptal edildi
•  Başlangıçta 18-20 Eylül 2020 için planlanan Larnaka, Kıbrıs’ta 2 yıldızlı etkinlik – iptal edildi
Ertelenen U19 Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası için yaş sınırının 2020 etkinliğiyle aynı kalacağını unutmamak önemlidir. Bu nedenle, katılan sporcular 1 Ocak 2002’den itibaren doğmalıdır.
Takvime başka değişiklikler daha sonraki bir aşamada paylaşılacak ve güncellenmiş plaj voleybolu takvim indirilebilir  burada .
FIVB, halihazırda Avrupa’da güvenli bir şekilde düzenlenen çeşitli etkinliklerle, plaj voleybolunun geri dönüşüne iyimserlikle bakıyor. Sağlık ve güvenlik protokolleri, uluslararası seyahat kısıtlamaları ve politikaları ile ilgili olarak sürekli değerlendirmeler yapılmaktadır.
FIVB Sıralama Sistemi, 16 Mart 2020’den beri dondurulmuş durumda. FIVB, her bir Dünya Turu durağından önce tüm küresel seyahat kısıtlamalarını ve yarışmalara erişimi izlemeye devam edecek. Durum sürekli geliştiğinden, önümüzdeki haftalarda Sıralama Sisteminin olası yeniden başlamasıyla ilgili başka duyurular yapılacaktır. Bu, tüm uygun katılımcıların etkinliklere adil erişiminin sağlanmasına bağlı olacaktır ve ayrıntılar, planlanan her etkinliğin Etkinlik Yönetmeliğinde açıklanacaktır.

Ayrıca FIVB, Kıta Konfederasyonlarının ve Ulusal Federasyonların plaj voleybolu etkinliklerini yeniden başlatmak için güvenli bir ortam yaratmalarına yardımcı olmak için kısa süre önce kılavuzunu yayınladı, ancak bu sadece yerel sağlık ve hükumet yetkilileri tarafından izin verildiği takdirde uygulanabilecektir. Yönergeler burada bulunabilir .

FIVB ayrıca, 2021’deki FIVB U21 Dünya Şampiyonası da dahil olmak üzere 2020/2021 takvimi için başvuru sürecini başlattı ve dünya genelinde mümkün olduğunca çok sayıda 1 ila 5 yıldızlı etkinlik sunmayı hedefliyor. FIVB Dünya Turu etkinliklerine ev sahipliği yapmak için revize edilen şartlar ve koşullar da tüm paydaşlara iletilmiş ve FIVB web sitesinde yayınlanmıştır. Tam belge burada bulunabilir .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu