Genel Haberler

FIVB Sağlık Komisyonu’ndan hakemlere yıllık sağlık kontrolü

FIVB Sağlık Komisyonu, sporcuların korunması ve dopingle mücadele için temiz sporun teşvik edilmesi konusunu görüşmek üzere toplandı.

Toplantıya katılan Tıbbi Komisyon Başkanı Dr. Annie Peytavin, Komisyon Sekreteri Dr. Bruno Borges da Fonseca ve FIVB Genel Müdürü Fabio Azevedo FIVB’nin video konferans platformunu kullanarak dünyanın dört bir yanından komisyon üyeleri ile konuları görüştü.
Grup, diğer voleybol ve plaj voleybolu etkinliklerinden gelen güncellemelerin yanı sıra FIVB’in Kıta Tıbbi Komisyonlarının her birinin dökümünü ve Komisyon Üyelerinden raporlar aldı.
Komisyon FIVB 2019 Anti-Doping Programını gözden geçirirken birkaç önemli başlık tartışıldı. Bu başlıklar,  2020 programına geçtikçe güçlü bir temel sağlayan rekabet içi ve rekabet dışı testlerdi. Komisyon, 2021 Dünya Dopingle Mücadele Kanunu gibi konulara odaklanmanın yanı sıra FIVB’nin eğitim girişimlerini ve hakemler için yıllık sağlık kontrollerini geliştirdi.

Komisyon üyeleri ayrıca akıl sağlığı gibi tıbbi konuları, özellikle Olimpiyat Oyunları Tokyo 2020’de muhtemel yüksek sıcaklıklarda oluşabilecek sarsıntı ve ısı stresi protokollerini tartıştılar. Kar voleybolu için koruyucu tıbbi tedbirler de dikkate alındı ve 2008’de tanıtılan ve yaralanmaların nasıl takip edileceği ve ciddiyetleri hakkında gelecekteki istatistikleri toplayacak olan FIVB Yaralanma Sürveyans Sisteminin incelenmesi de yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu