Dünya

FIVB Spor Etkinlikleri Konseyi’nde Olimpiyat Oyunları Hazırlıkları Tartışıldı

Tokyo 2020 için hazırlıklar, yeni Dünya Sıralama Sistemi ve FIVB’nin dijital varlığının yükselişi gerçekleşen FIVB Spor Etkinlikleri Konseyi toplantısında tartışılan konulardan sadece üçüydü.

FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça Fᵒ, altı aydan daha kısa bir süre kalan Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarının önemini yineleyerek toplantıyı açtı. Japonya’nın en popüler sporlarından biri ve Olimpik voleybolun doğum yeri olması dolayısı ile, dünyanın gözleri 24 Temmuz – 9 Ağustos tarihleri arasında Ariake Arena’da olacak.

Bu ayın başlarında, FIVB her zamankinden daha doğru ve reaktif bir süreç sağlayacak yeni Dünya Sıralama Sistemini başlattı. FIVB Başkanı ayrıca 2021-2024 için aerodinamik etkinlik takviminin önemini vurgulayarak bu takvimin sporcular için daha fazla dinlenme süresi sağladığını ve dünya çapında yüksek kaliteli yarışmalara izin verdiğini anlattı.

Başkan Ary Graça; 11 milyar sosyal medya gösterimi, tüm kanallarda takipçi sayısındaki artışlar ve FIVB’nin Facebook sayfasının Uluslararası Federasyonlar sıralamasında üçüncü sıraya yükselmesi de dahil olmak üzere FIVB platformlarının 2019’da elde ettiği inanılmaz dijital ve sosyal medya sayılarını paylaştı.

FIVB teknolojinin en ileri noktasında ve bu suretle TV, dijital ve sosyal medya kanallarımızda açık,” dedi. “Bu yıl voleybol için çok önemli olacak ve dünyanın gözleri Tokyo 2020’de.

“Hedefimiz dünyanın bir numaralı aile sporu olmaya devam etmek ve tüm dünyaya voleybol, plaj voleybolu ve kar voleybolunu yayarak bunu başaracağımıza inanıyorum.”

Buna ek olarak Konsey, bu yılın ilerleyen zamanlarında yapılacak olan 2022 FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası’nın yanı sıra Voleybol Milletler Ligi ve FIVB Challenger Kupası hakkında da konuştu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu