Dünya

FIVB Sporcu Yardımlaşma Fonu Detayları Belli Oldu

Küresel koronavirüs pandemisinin sporumuzda her düzeyde önemli bir etkisi oldu. FIVB, öngörülebilir gelecek için müsabakaların ertelenmesi ve iptal edilmesinin voleybol ve plaj voleybolu oyuncuları üzerinde önemli bir finansal etkisi olabileceğini düşünüyor.

Bu yüzden FIVB Başkanı Ary S. Graça F ° ve FIVB Sporcular Komisyonu tarafından başlatılan bir acil Sporcu Yardım Desteği fonu kurdu.

Temel ihtiyaçları karşılayamayan ve kısa süreli desteğe ihtiyaç duyan profesyonel voleybol ve plaj voleybolu oyuncularına yardımcı olmak amacıyla kurulan bu girişim, oyuncuların destek başvurusunda bulunmalarını sağlayacaktır.

Konsept :
FIVB Sporcu Yardımlaşma Fonu, FIVB Sporcuları Komisyon üyeleri, FIVB liderliği ve FIVB Takımı (personel) tarafından ortaklaşa yönetilmektedir. Temel ihtiyaçlara ihtiyaç duyan oyuncuları finansal olarak desteklemeyi amaçlamaktadır ve kazanç kaybının veya diğer destek türlerinin yerini alması amaçlanmamıştır. Öncelikli temel ihtiyaçlar gıda, aile bakımı, barınma ve kamu hizmetleri. Ancak başvurular sadece bunlarla sınırlı değildir ve diğer yaşam giderleri dikkate alınacaktır.
AMAÇ
Voleybol ve plaj voleybolu oyuncularına COVID-19 salgını sırasında duruma göre temel ihtiyaç desteği sağlamak.

ÖZET

  • Başvuru süreci iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Aşama I – Başlangıç Başvurusu / Ön Seçim (23 Haziran 2020 Salı gününe kadar olan başvurular)

Aşama II Aşama II’ye davet edilen adayların Aşama I’de verilen bilgileri desteklemek için daha ayrıntılı bilgi ve dokümantasyon sağlamaları istenecektir.

II. Aşama sırasında istenen belgelerin sağlanması, Sporcu Yardım Destek fonu kapsamında yardımın verilmesi için bir koşuldur.

  • Aynı zamanda, oyuncular, oyuncunun bu zor zamanlarda uygun olabileceği mevcut desteği alabilmek için spor hareketindeki çeşitli paydaşlardan, yerel ve ulusal hükümet yetkililerinden, sponsorlardan ve diğer ajanslardan başka destek biçimleri talep etmelidir.
  • Sporcuların mali sıkıntı içinde olduklarını ve diğer destek seçeneklerini tükettiklerini gösterebilen başvurulara temel ihtiyaç desteği için öncelik verilecektir.

ADIM ADIM UYGULAMA :  

1.ADIM : Başvurular çevrimiçi olarak gönderilir.

2.ADIM : Değerlendirme ve uygunluk kontrolü

3.ADIM : Aşama II’ye ilerleyen kriterlerin karşılanması veya karşılanmaması

4.ADIM : Daha ayrıntılı bilgi ve dokümantasyon sağlamak için başvurular gerekecektir.

5.ADIM : Her başvuruyu sonuçlandırmak-Olguya göre- Yükümlülükleri onaylamak

  1. ADIM : Kullanımın raporlanması

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu